Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy do osób przebywających na przymusowej kwarantannie. Takie osoby mogą w 12 dniu izolacji zgłosić się na przeprowadzenie testu na koronawirusa na zasadzie drive-thru. By to zrobić, należy mieć własny samochód, który umożliwi samodzielne dotarcie do punktu badań. W wiadomości podane są szczegółowe informacje podpowiadające jak to zrobić.

Ministerstwo Zdrowia rozesłało pierwsze SMSy, w których treści znajdują się adresy mobilnych punktów pobrań, z których osoby przebywające na kwarantannie mogą skorzystać już w 12 dniu izolacji. Warunkiem jest posiadanie samochodu, który umożliwi podróż do celu bez udziału osób trzecich. Pacjenci niemający takiej możliwości mogą poprosić o przeprowadzenie testu w ich domu.

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady

Przeprowadzanie testów na zasadzie drive-thru jest innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym szybsze i bezpieczniejsze przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa. Należy mieć jedynie swój samochód, dokument potwierdzający tożsamość, numer PESEL. Nie wysiadając z samochodu, zostanie przeprowadzony test, po którego wykonaniu jesteśmy zobowiązani wrócić do domu.

W kolejnych dniach wynik otrzymamy za pośrednictwem swojego internetowego konta pacjenta, informacje przekaże także laboratorium. Pacjent otrzyma także dokładne wytyczne, co zrobić w razie, gdy wynik będzie pozytywny. Należy wówczas skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować według wskazań. W razie negatywnego wyniku testu zostajemy zwolnieni z kwarantanny.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Już teraz Polacy mogą odwiedzić kolejny kraj. Jest kilka warunków
  2. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn
  3. Znaki zodiaku kobiet, które są urodzonymi matkami. Nakarmią i zadbają o każdego, kogo spotkają

Testy na koronawirusa drive-thru. Co jeśli nie mam samochodu?

Jeśli nie posiadamy samochodu, możemy umówić się na indywidualną wizytę w naszym domu. Pracownicy punktu pobrań przyjadą w wyznaczone miejsce i pobiorą wymaz do badań. Wyniki otrzymamy również przez internetowe konto pacjenta jak i przez laboratorium.

Rozwiązanie ma przyspieszyć rozpoznanie chorych na koronawirusa i zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS CoV-2. Pacjenci mogą korzystać ze strony pacjent.gov.pl/punkty-pobran i w ten sposób sprawdzić, gdzie znajdują się wszystkie punkty pobrań w całej Polsce.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ministerstwo zdrowia
fot. youtube.com/ OKO.press

Należy pamiętać, że na miejsce punktu pobrań można dojechać tylko swoim samochodem. Osoby, które wybiorą do tego rower czy komunikację miejską nie będą badane.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwie osoby zginęły, trzy zostały ranne. Policja pilnie poszukuje mężczyzny
  2. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
  4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
  5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
  6. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

źródło: tvn24.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl