Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało ważny komunikat, z którym powinien zapoznać się z każdy z nas. Resort wydał listę podstawowych zasad bezpieczeństwa w lokalach wyborczych podczas głosowania w niedzielę 12 lipca. Z powodu wciąż trwającej epidemii koronawirusa, powinni zastosować się do nich wszyscy Polacy. 
 
Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało zasady, które będą obowiązywać w lokalach wyborczych w niedzielę 12 lipca. Wszyscy Polacy zobowiązani są do tego, by się z nimi zapoznać. 
 
 
Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat
 

Już jutro, 12 lipca Polacy ponownie ruszą do lokali wyborczych, by oddać głos na wybranego przez siebie kandydata na prezydenta. Przy wypełnianiu obywatelskiego obowiązku, nie należy jednak zapominać o jednej ważnej kwestii, jaką jest wciąż panująca epidemia koronawirusa, a co za tym idzie zdrowie i bezpieczeństwo nasze oraz innych.

Ministerstwo Zdrowia na dzień przed II turą wyborów apeluje do Polaków. Resort wydał listę podstawowych zasad bezpieczeństwa w lokalach wyborczych. Ważne, aby każdy z nas się z nią zapoznał.

Wybory 2020: podstawowe zasady bezpieczeństwa w lokalach wyborczych
 
Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dotyczący niedzieli 12 lipca. Pojawiły się podstawowe zasady bezpieczeństwa w lokalach wyborczych:
  • jeżeli przed lokalem wyborczym jest kolejka, ustąp pierwszeństwa osobom po 60. roku życia, kobietom w ciąży, osobom z dziećmi do lat 3, osobom z niepełnosprawnościami,
  • zachowaj dystans 2 metrów od innych osób, 
  • zasłaniaj usta i nos,
  • załóż jednorazowe rękawiczki lub zdezynfekuj ręce po wejściu do lokalu wyborczego,
  • nie wchodź do lokalu wyborczego ponad przewidziany limit osób, 
  • stosuj się do zaleceń komisji,
  • przygotuj wcześniej dokument tożsamości,
  • możesz użyć swojego długopisu,
  • po wyjściu z komisji wyrzuć rękawiczki i zdezynfekuj ręce.

Pamiętajmy, by ze względu na zdrowie oraz bezpieczeństwo nasze i innych, w dniu jutrzejszym zastosować się do wydanych zaleceń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat, dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa w lokalach wyborczych.

ZOBACZ TEŻ:
źródło: Twitter
 
 
 
 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.