Ministerstwo Zdrowia od kilku miesięcy stale występuje w mediach za sprawą koronawirusa. Oczy wszystkich Polaków utkwione są w Łukaszu Szumowskim, każdy stale patrzy mu na ręce. Czy czekają go kłopoty i czy szykują się poważne zmiany w resorcie zdrowia?

Ministerstwo Zdrowia stanęło pod lupą. Na świecznik brany jest główny zainteresowany, czyli sam minister Łukasz Szumowski. Czy resort zdrowia ma coś do ukrycia i musi się obawiać poważnych konsekwencji?

Ministerstwo Zdrowia: Łukasz Szumowski odpowie przed Zbigniewem Ziobro

Kilka miesięcy temu dużo słyszało się o aferach związanych z zakupami Ministerstwa Zdrowia. W obie był zamieszany główny szef resortu, Łukasz Szumowski. Tym razem zakupom postanowiła przyjrzeć się prokuratura.

Sprawę wszczęto z powodu wielu zawiadomień ze strony partii opozycyjnej. Urzędnicy śledczy będą badać czy w związku z wielkimi zakupami nie popełniono „szkody wielkich rozmiarów”. Za to przestępstwo w naszym kodeksie karnym grozi nawet do 10 lat więzienia.

  1. Milioner pogrążony w żałobie, nic nie dało się zrobić. Rodzinna tragedia wstrząsnęła światem
  2. Prowadzący „Pytanie na śniadanie” natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu

Łukasz Szumowski i jego afery

Już jakiś czas temu w mediach było głośno z powodu dwóch afer związanych ze środkami zakupionymi przez Łukasza Szumowskiego. Pierwsza dotyczyła wadliwych maseczek, które minister zamówił u znajomego instruktora narciarstwa Łukasza G. za ponad 5 mln złotych.

Druga sprawa obejmowała również wielkie zakupy respiratorów za ponad 200 mln złotych, które polski resort zdrowia miał zamówić u byłego handlarza bronią. Wiele z tych urządzeń do dzisiaj nie trafiło do kraju.

Obie afery postanowiono połączyć i przyjrzeć im się razem. O połączonym śledztwie jako pierwsza dowiedziała się Rzeczpospolita.

Myślicie, że Ministerstwo Zdrowia ma się czego obawiać?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Szymowski, pytany o śledztwo przez Fakt.pl milczy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę
  2. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Jego filmy kochali wszyscy, nie żyje legenda
  3. Pamiętacie Peggy ze ”Świata według Bundych”? Niesamowite, jak dziś wygląda
  4. Juror ”Mam talent” złamał kręgosłup. Przewrócił się na rowerze
  5. Weszła do sklepu po parę owoców, przy kasie ją poraziło. Tak drogo jeszcze nie było, za polskie jabłka zapłacisz fortunę

Źródła: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułKolejne zmiany w obostrzeniach? Wielu Polaków będzie niezadowolonych, wiceminister zabrał głos
Następny artykułPamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.