Ministerstwo zdrowia chce ułatwić Polakom kontakt ze specjalistami. Aby zminimalizować kontakt z innymi ludźmi, rozważana jest możliwość uruchomienia teleporad. W sytuacji gdy powinniśmy ograniczać do minimum kontakty międzyludzkie, zdalny dostęp do porady lekarskiej jest kluczowym elementem – podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, jak podaje infodent24.pl

Nowoczesne technologie mają pomóc pacjentom, którzy potrzebują skontaktować się z lekarzem. Dzięki teleporadom, opracowanym przez inżynierów Chmury Krajowej, pracownicy medyczni będą mogli zdalnie udzielić niezbędnej porady, nie narażając przy tym zdrowia swojego, a także pacjentów. 

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić teleporady

Ministerstwo Zdrowia w dobie epidemii koronawirusa wychodzi naprzeciw potrzebom Polaków. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, Resort Zdrowia chce wprowadzić tzw. teleporady, które umożliwią zdalny kontakt pacjenta z lekarzem. Zainteresowani, którzy chcą skorzystać ze wspomnianej porady online, muszą w pierwszej kolejności zarejestrować się poprzez serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ. 

Na stronie należy wypełnić formularz, gdzie wymagane jest podanie adresu e-mail. Następnie otrzymujemy na podany adres wiadomość z niezbędnymi instrukcjami, które wskażą nam jak połączyć się z pracownikiem służby zdrowia. Aby przeprowadzić taką rozmowę, musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w urządzenie posiadające kamerkę, mikrofon i głośnik. 

  1. Sąsiad Polski luzuje obostrzenia. Nie będą już m.in. nosić maseczek
  2. Lidl wprowadza rewolucyjną zmianę dla klientów. Wchodzi w życie już 24 maja
  3. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Lekarze dostępni online 

Wspomniany projekt został zrealizowany dzięki Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, który zlecił jego wykonanie. Epidemia koronawirusa pokazała, że nowoczesna technologia jest wręcz niezbędna. Dzięki teleporadom nie musimy opuszczać swojego mieszkania, żeby w razie potrzeby skontaktować się ze specjalistą. 

– Chcemy, aby z e-zdrowia mógł korzystać każdy medyk i dlatego ruszyliśmy z Platformą Teleporada, która wymaga od lekarza lub pielęgniarki jedynie komputera z dostępem do internetu – powiedział Janusz Cieszyński, jak podaje infodent24.pl. 

System teleporady, oprócz umożliwienia kontaktu z lekarzem, ma jeszcze inne zalety. Analizuje dane, na bieżąco informuje o czasie oczekiwania i ilości zalogowanych pacjentów. Możemy także monitorować kolejkę zgłoszeń. O wszystkich etapach procesu dowiadujemy się za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia
Screen z youtube.com/
TVP Info

Ministerstwo Zdrowia chce ułatwić Polakom kontakt z lekarzami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  2. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
  3. Kiedy otworzą kina i teatry? Minister kultury odpowiedział, nie ma wątpliwości
  4. Pamiętacie Wilka i Zająca? Niezapomniana bajka, aż łezka się kręci
  5. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  6. Pierwszy przypadek COVID-19 w Sejmie. Czy wicemarszałek może być zakażony?

Źródło: infodent24.pl 

Poprzedni artykułJaka jest idealna różnica wzrostu? Obliczono dokładnie. Jeżeli Ty masz 170 cm, wiadomo, ile powinien mieć facet
Następny artykułPies sam jechał autobusem, ludzie byli oburzeni. W końcu ktoś zauważył jedną rzecz przy jego obroży
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.