Ministerstwo zdrowia na bieżąco informuje o stanie epidemii koronawirusa w Polsce, na swoim Twitterze właśnie trafiła do obywateli najnowsza wiadomość z resortu zdrowia. Okazuje się, że każda osoba przebywająca na kwarantannie jest z niej czasowo zwolniona, na czas drogi do mobilnego punktu pobrań Drive&Go-Thru, gdzie robiony jest test na COVID-19. Ale to nie wszystko, tu też panują szczegółowe wytyczne.

Ministerstwo zdrowia, na swoim profilu na Twitterze umieszcza m.in. ciekawe infografiki, które odpowiadają na najczęściej powtarzające się pytania związane z koronawirusem od zatroskanych obywateli. Kiedy dokładnie jesteśmy zwolnienie z kwarantanny? Niezwykle ciekawe rozwiązanie ministerstwa.

Kiedy jesteśmy zwolnieni z kwarantanny?

Z kwarantanny jesteśmy zwolnieni w 12 dniu, kiedy chcemy pojechać do mobilnego punktu pobrań Drive&Go-Thru, gdzie wykonamy test na koronawirusa. Jak informuje ministerstwo zdrowia, badanie to może być wykonane pod warunkiem, że masz własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

Osoba wykonująca badanie będzie mogła zobaczyć wynik  na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, a także będzie o nim również poinformowana przez laboratorium. Nie wszystkim się to jednak spodobało. Wielu obywateli, stwierdza, że służby nie będą w stanie wykazać czy wyjazd z kwarantanny był rzeczywiście potrzebny. 

  1. Ministerstwo zdrowia chce wprowadzić teleporady. Chcą dla Polaków zdalnych wizyt z lekarzami
  2. Wszyscy myśleli, że 5-latek zmarł na Covid-19. Prawda wyszła na jaw po 11 dniach, słowa ojca wywołują ciarki
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała, jak kończy się wysyłanie męża na zakupy. Dawno się tak nie uśmiałyśmy

Mobilne stacje pobrań

Jak informuje ministerstwo zdrowia, jeżeli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia do mobilnego punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który ma możliwość umówienia Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Mimo że tych punktów jest coraz więcej, nadal wielu obywateli nie może skorzystać z nich, gdyż są za daleko. O tym, gdzie możemy znaleźć stacje badań, dowiemy się z serwisu ministerstwa zdrowia i NFZ. 

Pamiętaj, że jeżeli chcesz zaczerpnąć porady od specjalisty w bezpieczny sposób, ministerstwo zdrowia znalazło na to rozwiązanie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo zdrowia poinformowało, kiedy jesteśmy zwolnieni z kwarantanny.  

Ministerstwo Zdrowia
Fot. Screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

Takie przepisy wprowadzają podział wśród obywateli. 

ministerstwo zdrowia
Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL/

Nie wszyscy zareagowali pozytywnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  2. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł
  3. Jaka jest idealna różnica wzrostu? Obliczono dokładnie. Jeżeli Ty masz 170 cm, wiadomo, ile powinien mieć facet
  4. Prezydent Warszawy podjął już ważną decyzję. Tysiące rodziców odetchną z ulgą
  5. Ile Barbara Kurdej-Szatan zarabia na Instagramie? SE podał zawrotną kwotę, kolana się ugięły
  6. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL

Poprzedni artykułOtwarci fryzjerzy i salony kosmetyczne. Dziś rząd poda szczegóły III etapu znoszenia obostrzeń
Następny artykułSztuczki, dzięki którym przygotowanie jajek będzie jeszcze prostsze. Zdziwisz się, co będzie ci potrzebne
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.