Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w sprawie obostrzeń. Z najnowszych informacji przekazanych przez wiceministra zdrowia wynika, że liczba powiatów objętych strefą czerwoną i żółtą ulegnie zmianie. To już pewne, od dziś nowe zasady dla wybranych obszarów Polski. Musimy się przygotować.

14 sierpnia jest kolejną kluczową datą dla wszystkich Polaków. To właśnie od dzisiaj zostaną wprowadzone kolejne zmiany w strefie żółtej i czerwonej, którymi zostały objęte niektóre obszary kraju. W imieniu ministerstwa głos zabrał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. 

Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w sprawie obostrzeń 

Od dziś zostają wprowadzone zmiany w niektórych częściach kraju. Chodzi oczywiście o aktualizację listy powiatów, które należą do strefy żółtej lub czerwonej. 

Od piątku 18 powiatów będzie objętych obostrzeniami – strefami żółtymi i czerwonymi – czyli o jeden mniej niż dotychczas – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, jak podaje fakt.pl.  

  1. Czy Sylwia Bomba miała operacje plastyczne? Gwiazda „Gogglebox” jeszcze nigdy nie była tak szczera
  2. PKO BP rusza ze specjalną akcją, wyjątkowe wieści. Przyłączyć mogą się nie tylko klienci

Zaktualizowana lista powiatów 

Od 14 sierpnia strefą czerwoną objęte będą powiaty i miasta na prawach powiatu: nowosądecki, Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, Rudę Śląską, ostrzeszowski, wieluński, Rybnik oraz Jastrzębie Zdrój. 

W strefie żółtej natomiast znajdzie się powiat: pszczyński, cieszyński, wieruszowski i Żory. Co więcej, do tej strefy dołączają powiaty, które wcześniej były oznaczone jako zielone, czyli: raciborski, limanowski, nowotarski, grajewski oraz Biała Podlaska. 

O wszystkich zmianach poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość
  2. Anna Dymna jest zrozpaczona. Przez ostatnie wydarzenia i stres wróciła do nałogu
  3. Niewyobrażalna tragedia w Sopocie. W przychodni kazali mu czekać, zmarł na ulicy
  4. Mops skrzyżowany z husky. Ich szczenięta są przedziwne i jak żadne inne przykuwają wzrok
  5. Tak źle jeszcze nie było. Eksperci załamują ręce, wskazują 2 powody

Źródło: fakt.pl 

 

Poprzedni artykułDziecko dusiło się i nie mogło oddychać. Ojciec zabronił lekarzom wykonać testu na koronawirusa
Następny artykułSkandal. Miejska kamera zarejestrowała, co wyprawia dziennikarz TVP tuż przed nagraniem. Nie mają wstydu?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.