Ministerstwo Zdrowia wydało pilny apel – konieczna jest pomoc Polaków. Pandemia koronawirusa zwiększyła zapotrzebowanie na krew, w związku z czym resort prosi obywateli o zgłaszanie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ministerstwo zapewnia, że przestrzegane są wszelkie zasady higieny, a proces oddawania krwi jest bezpieczny.

Czas izolacji wpłynął także na to, że coraz mniej ludzi zaczęło regularnie albo w ogóle oddawać krew, a to z kolei przedłożyło się na jej drastyczny niedobór.

Ministerstwo Zdrowia – pilny apel

Ministerstwo Zdrowia apeluje do wszystkich Polaków o mobilizację i oddawanie krwi, która jest teraz bardzo potrzebna. Cały proces nie szkodzi zdrowiu, a personel używa tylko sprzętu jednorazowego użytku. Koronawirus nie wykluczył innych chorób i wypadków, wiele ludzi w trudnych okolicznościach wciąż walczy o życie.

– Krew i jej składniki ofiarowane przez Krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów kardiochirurgicznych, operacyjnych, osobom, u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi – czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
  2. Ważny zakaz przedłużono do końca lipca. Zapadła oficjalna decyzja
  3. TVP szykuje niespodziankę dla Polaków. Największe gwiazdy zrobią niesamowitą rzecz

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia w najświeższych informacjach podaje, że obecnie w Polsce zdiagnozowano 17 850 osób, natomiast 893 zakażonych zmarło. Najgorsza sytuacja jest w województwie śląskim, podobno, gdyby nie kopalnie, w całym kraju odnotowano by tendencję spadkową. Na dobę wykonuje się ok. 20 tys. testów. 

Istnieje możliwość, że gdy ogniska zachorowań na Śląsku zostaną opanowane, rządzący zniosą obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Szczegóły tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

 Ministerstwo Zdrowia apeluje o pomoc.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  2. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko
  3. Odziedziczył wszystko po Zbigniewie Wodeckim. Artysta kochał go ponad życie
  4. Od 18 maja zmiany na uczelniach wyższych. Najnowsze informacje przekazał minister MNiSW
  5. Od 22 maja duża zmiana dla Polaków. Intercity podjęło przełomową decyzję, chodzi o podróżowanie po Polsce
  6. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

źródło: twitter.com; gov.pl; facebook.com

Poprzedni artykułJak będzie wyglądać matura i egzamin ósmoklasisty? Minister Edukacji wydał oświadczenie, wielu może być zaskoczonych
Następny artykułPamiętasz, jak pachniało mydło Kajtek? Niesamowite, że czujesz zapach, patrząc tylko na zdjęcie
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.