Ministerstwo Zdrowia pilnie apeluje do wszystkich Polaków. Wojciech Andrusiewicz wypowiedział mocne słowa, które dla niektórych, mogą być prawdziwym wyrzeczeniem. Jak się okazuje, jedna rzecz w szczególności wpływa na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce. Sytuacja nie prezentuje się najlepiej.

15 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 771 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce, kiedy w dniu wczorajszym odnotowano ich aż 832. Jak się okazuje, aby powstrzymać sytuację, wszyscy powinniśmy powstrzymać się od jednej rzeczy. Wojciech Andrusiewicz podczas piątkowej konferencji prasowej zaapelował do Polaków. 

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas piątkowej konferencji prasowej zaapelował do Polaków. Wszystko przez jedną rzecz, która przyczynia się do rozprzestrzeniania epidemii koronawirusa po całym kraju. Nie wszyscy zdawali sobie z tego sprawę.

Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną – powiedział Wojciech Andrusiewicz. 

Jak podkreślił, to właśnie po weselach i przy ogniskach zakażeń, notuje się największe wzrosty zachorowań. Zdaniem rzecznika, mimo już wprowadzonych restrykcjach, powinniśmy w jeszcze większym stopniu, z własnej odpowiedzialności, unikać ceremonii. 

  1. Wielka radość w życiu Lewandowskich. Robert jest wniebowzięty, pozostało już tylko czekać
  2. Jarosław Jakimowicz czekał na pogrzeby, by okradać groby. „Wzięliśmy łopaty, odrzuciliśmy wieńce”

Ministerstwo Zdrowia: Powstrzymajmy się od obecności na weselach

W wyniku nagłego wzrostu zachorowań rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia, również w przypadku organizacji wesel. W powiatach żółtych na weselu może uczestniczyć maksymalnie 100 osób, natomiast w powiatach objętych strefą czerwoną – 50.

Nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną, żeby później nie stwarzać problemów sobie i innym – dodał podczas konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rzecznik
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków. Wojciech Andrusiewicz przekazał ważne informacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  2. Przyjaciel Woźniak-Staraka powiedział za dużo? Rok po śmierci ujawnił jego największy sekret, nieliczni wiedzieli
  3. Nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Urodziła na ulicy, dziecko wypadło na chodnik
  4. Magda Mołek została pobita, ujawniła szczegóły swojego koszmaru. „Z całej siły uderzył mnie w twarz”
  5. Sympatycznego kucharza ze Złotopolskich spotkał tragiczny los. A potem wyszła na jaw przerażająco smutna prawda

źródło: warszawawpigulce.pl

 

Poprzedni artykułPrzyjaciel Woźniak-Staraka powiedział za dużo? Rok po śmierci ujawnił jego największy sekret, nieliczni wiedzieli
Następny artykułZ ostatniej chwili: Nie żyje Wiesław Dębicki
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.