Ministerstwo Zdrowia wydało dziś ważny dla wielu Polaków komunikat. Na Twitterze poinformowano, komu przysługuje wyjazd do sanatorium po 15 czerwca. Pacjenci, którzy wybiorą się na leczenie uzdrowiskowe, muszą pamiętać o nowym reżimie sanitarnym, spowodowanym epidemią koronawirusa w Polsce. Na tę wiadomość czekało dużo osób.  

Ministerstwo Zdrowia przy współpracy z NFZ wydało szereg odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wiemy, komu będzie przysługiwało leczenie od połowy czerwca. Sprawdź, czy ty również możesz wyjechać do sanatorium. 

Komu przysługuje wyjazd do sanatorium?

Wyjazd do sanatorium przysługiwać będzie wszystkim osobom, które mają potwierdzone przez NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca, a także tym, którzy mieli je rozpocząć w terminie 14 marca – 14 czerwca, a nie zrobili tego z powodu wybuchu epidemii. 

Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia podaje, że prawo do wyjazdu mają także ci, którzy musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii COVID-19, a ich turnus leczniczy trwał mniej niż 15 dni. Do sanatoriów udadzą się również obywatele, którzy oczekują na rozpoczęcie leczenia. To kolejna dobra wiadomość dla emerytów i nie tylko. 

  1. Od dziś w Polsce nowe 20 złotych. NBP wprowadza na obiegu nową monetę
  2. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  3. Mama założyła kamerę w pokoju 4-latki. Zamarła, gdy zobaczyła na nagraniu ojca w jej łóżku

Nowy reżim sanitarny

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, osoby wybierające się na leczenie uzdrowiskowe, będą musiały dostosować się do nowego reżimu sanitarnego. Pacjenci przed rozpoczęciem turnusu zobowiązani są do wykonania testu na koronawirusa. 

NFZ poinformuje  o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie można go wykonać, zatem warunkiem wyjazdu do uzdrowiska jest negatywny wynik, który zostanie przekazany pacjentowi telefonicznie przez uzdrowisko. Placówka nie później niż na 48 godzin przed rozpoczęciem turnusu, będzie musiała potwierdzić pobyt. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat, czekało na niego wielu Polaków.

ministerstwo zdrowia
Fot. pixabay.com/stevepb

Wiemy, kto wyjedzie do sanatorium po 15 czerwca.

ministerstwo zdrowia
Fot. pixabay.com/DarkoStojanowivc

Pacjenci będą musieli zostać poddani badaniom na koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media przekazały zadziwiające informacje. Jarosław Kaczyński ma tajny, specjalny plan, nieprawdopodobny scenariusz
  2. Jutro wprowadzają bezwzględny zakaz na północy Polski. Jest potwierdzenie urzędu
  3. Okrzyknięto go najbrzydszym kotem świata. Czy zasługuje na miłość?
  4. Pieniądze na wakacje dostaniemy nie tylko z bonu. Jest jeszcze jeden sposób, wielu skorzysta
  5. Marcin Ciurapiński obchodzi dziś 50 urodziny. Jego hit na zawsze zmienił polską muzykę, pamiętacie?
  6. Miliony Polaków odciętych od internetu i zasięgu w telefonie. Awaria dużej sieci komórkowej zaskoczyła wielu

Źródło: twitter.com/  nfz.gov.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.