Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat dotyczący testu na koronawirusa w 12. dniu kwarantanny. Okazuje się, że nie wszyscy będą mogli sobie na to pozwolić. Do punktu pobrać należy się bowiem udać wyłącznie samochodem, unikając jakichkolwiek kontaktów z innymi osobami.

Niedawno osobom na kwarantannie zezwolono na przeprowadzenie testu w 12. dniu izolacji. Pojawiły się co do tego jednak pewne poważne restrykcje.

Ministerstwo Zdrowia – nowy komunikat

Na oficjalnym serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ pojawiły się wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób można zgłosić się na badania 12. dnia kwarantanny. Celem zachowania bezpieczeństwa i nienarażania innych, do punktu pobrań możemy się udać jedynie samochodem.

Absolutnie nie można się tam wybierać komunikacją miejską, pieszo bądź rowerem czy motocyklem. Jadąc z kolei samochodem, nie należy się nigdzie zatrzymywać. W przypadku osób odbywających kwarantannę razem, którym 12. dzień wypada tego samego dnia, na test można się udać tym samym pojazdem.

  1. Nie żyje aktor uwielbianych seriali. Rodzina potwierdziła tragiczną wiadomość
  2. Minister Emilewicz wygadała się. Powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca
  3. Wiceminister rozwoju ujawnił, jaki zakaz chce znieść rząd. Wiele osób się ucieszy

Ministerstwo Zdrowia o testach podczas kwarantanny

Zgodnie z informacjami na portalu pacjent.gov.pl, już poprzedzającego dnia powinniśmy otrzymać SMS-a z informacją o możliwości przeprowadzenia testu. Własny samochód to dla niektórych spore ograniczenie, ale w takich przypadkach zalecamy skontaktować się z sanepidem, który w uzasadnionych sytuacjach może przeprowadzić test w domu.

Już od 18 maja wdrożony zostanie 3 etap odmrażania gospodarki. Będziemy mogli się wybrać m.in. do fryzjera. Wszystko ma się jednak odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego. Warto zapoznać się z wytycznymi. Przedstawiliśmy je tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Ministerstwo Zdrowia wydało nowy komunikat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  2. Ponowne wprowadzenie zakazów w Polsce jest możliwe. Wicepremier zabiera głos
  3. Niewyobrażalna tragedia, w domu znaleziono dwa ciała. Nie żyją ojciec i syn
  4. Najlepsze słodycze od naszych sąsiadów. Na samo wspomnienie czuć smak
  5. Wypłynęły informacje o Małgorzacie Rozenek. Większość kobiet ukrywa podobne rewelacje
  6. Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerów

źródło: twitter.com; pacjent.gov.pl

Poprzedni artykułCzy maseczki mogą być groźne? Jeden rodzaj szczególnie nas naraża, zagraniczne miasto zakazało ich używania
Następny artykułAnia: ”Rząd powinien podwoić 500 plus. Ceny idą w górę, a mnie nie stać już nawet na dobre perfumy”
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.