Ministerstwo Zdrowia dziś wydało oficjalny komunikat, który znacznie rozjaśni Polakom nowe zasady reżimu sanitarnego. Dzięki temu przypomnieniu już wiadomo, kto nadal musi nosić maseczkę, a kto jest z tego obowiązku zwolniony. Ministerstwo zabrało głos, z czego z pewnością wielu się ucieszy – wciąż zmieniające się zasady nie są dla wszystkich jasne.

Obowiązek noszenia maseczek został zniesiony już na początku bieżącego miesiąca, jednak wciąż obowiązuje w wielu miejscach – nie dla wszystkich jednak jest to jasne. Ministerstwo Zdrowia zadbało o to, by Polacy wiedzieli, kto i gdzie maseczkę powinien nosić, a kto został zwolniony z tego obowiązku.

Nakaz zakrywania nosa i ust 

Choć nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej został już kilka tygodni temu zniesiony, nie znaczy to, że maseczek powinniśmy się pozbyć na dobre. Ministerstwo Zdrowia postanowiło o tym przypomnieć, publikując grafikę, która pomoże zrozumieć, w jakiej sytuacji maseczka jest wymagana, a także kto nie musi jej nosić.

Z obowiązku zwolnione są osoby, które nie mogą maseczki zakładać lub zdejmować z powodu stanu zdrowia, zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej czy trudności z samodzielnym założeniem, czy zdjęciem ochronnej odzieży.

  1. Matka weszła do kuchni i zobaczyła męża ze swoją małą córką. Zamarła, nie mogła uwierzyć własnym oczom
  2. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  3. Zobaczyłeś czarną kropkę na dłoni innego człowieka? Reaguj natychmiast, prawda jest porażająca

Maseczki – gdzie trzeba nosić?

Gdzie nadal trzeba nosić maseczki? Maseczki wciąż są obowiązkowe w sklepach, restauracjach i komunikacji miejskiej, jednak nie trzeba nosić ich na otwartej przestrzeni, przy zachowanej odległości 2 metrów. Jednak nie wszyscy stosują się do tych zasad, z tego powodu Ministerstwo Zdrowia przypomniało panujące zasady na Twitterze.

Pod Tweetem pojawiły się komentarze, z których jasno wynika, że Polacy dobrze wiedzą, iż nie wszyscy przestrzegają zasad. Mimo że infografika jasno mówi, w jakich przypadkach jesteśmy zwolnieni z zakrywania ust i nosa, wciąż widzimy mnóstwo ludzi bez maseczek, nawet w sklepach czy komunikacji miejskiej.

– Z obserwacji w sklepach wynika, że 80% (jak nie więcej) społeczeństwa ma któryś z powyższych objawów – pisze jeden z użytkowników Twittera.

– U mnie nagle okazało się, że 3/4 wsi ma astmę. Ten przepis jest wyjątkowo słaby. Powinna być jakaś opcja skontrolowania takich ludzi.

– Dodajcie punkty: -nie będę nosił, nikt mi nie będzie rozkazywał -zbyt gorąco, nie zakladam – pisali inni.

A wy jakie macie obserwacje?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać”
  2. Pilne ostrzeżenie RCB dla Polaków. Sprawa jest poważna, są ofiary śmiertelne
  3. Mała dziewczynka została otoczona przez 6 pitbulli. Chwilę później stała się najbardziej niewiarygodna rzecz
  4. Wielkie zmiany w nowym „Mam Talent”. Widzowie pożegnają się z jednym z jurorów, nie są zadowoleni
  5. Pamiętacie największego przystojniaka Eurowizji? Alexander Rybak od 11 lat bardzo cierpi, smutna prawda ujrzała światło dzienne
  6. Agata Duda nie ma powodów do radości, dostała bezlitośnie szczery list. Padają w nim słowa o rozwodzie, cierpliwość gwiazdora Gogglebox się skończyła

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułRafał Trzaskowski pokazał intymne zdjęcie. Nikt się nie spodziewał, nagle po prostu je wyjął
Następny artykułCoraz gorsza pogoda, IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Dotyczą aż 11 województw
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.