Ministerstwo Zdrowia (MZ) pilnie prosi o pomoc, sprawa jest naprawdę bardzo poważna. Resort wydał specjalny komunikat, w którym nawołuje do jednej rzeczy. Jest ona niezwykle istotna w kontekście obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Dzięki temu szybciej uda nam się pokonać groźnego wirusa i powrócić do normalnego funkcjonowania na co dzień. To obowiązek każdego obywatela.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat, w którym przypomina o bardzo ważnej rzeczy. Niektórzy z nas zdążyli już o tym zapomnieć, a przecież chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo i dobro.

Ministerstwo Zdrowia przypomina o ważnej rzeczy

Dzisiaj w sobotę resort zdrowia podał, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejnych 9 622 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Wraz z rozwojem epidemii, pojawiają się coraz głośniejsze sprzeciwy obywateli wobec obowiązku zakrywania ust i nosa. Dlatego MZ postanowiło wystosować do rodaków specjalny komunikat, przypominają w nim o czymś bardzo ważnym, niektórzy to bagatelizują.

— Nie miej jej w nosie, tylko na nosie! Prawidłowo założona maseczka zasłania usta i nos. Pomóż w walce z koronawirusem, zaczynając od spełnienia swojego społecznego obowiązku — czytamy na specjalnie przygotowanej grafice.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów”, ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano
  2. Fani „M jak Miłość” zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości
  3. Natychmiast zamykają przedszkola. Decyzja zapadła, w jednym z polskich miast nie było innej możliwości

Polacy źle noszą maseczki

Jednocześnie obrazki przedstawiają, w jaki sposób NIE należy nosić maseczki. Niestety bardzo wiele ludzi nadal zasłania tylko usta, ignorując obowiązek zakrywania również nosa. Eksperci przypominają, że wirus nie przenosi się za pomocą samego powietrza, ale drogą kropelkową, czyli np. poprzez kichnięcie, kaszlnięcie, czy drobinki śliny wydobywające się podczas mówienia.

Osłona na usta i nos pozwala na zminimalizowanie przeniesienia się takich drobinek. Na ulicach nadal można spotkać wiele osób, które źle noszą maseczki lub nie noszą ich wcale. Chodzi o zdrowie nie tylko nas samych, lecz również ludzi wokół nas.

Wiedzieliście, jak prawidłowo założyć maseczkę? A może do tej pory robiliście to niepoprawnie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Resort przypomina, jak prawidłowo nosić maseczkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Suczka miała zostać uśpiona. Nagrano przestraszoną psinę, nagle dzieje się niemożliwe
  2. WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów
  3. Maja ujawniła, co usłyszała od pielęgniarki tuż po porodzie. Nigdy nie przeżyła podobnego upokorzenia, aż chce się płakać
  4. ”Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada”. Ekspert nie ma złudzeń, nalega na podjęcie radykalnych kroków w przypadku większej ilości zarażeń
  5. ”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

Źródło: twitter.com

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl