Ministerstwo zdrowia wydało komunikat, w mediach społecznościowych pojawiła się ważna wiadomość. Wszystkich Polaków obowiązują nowe przepisy, każdy z nas będzie musiał się bezwzględnie do nich dostosować. Resort na każdym kroku przypomina o kolejnych obostrzeniach, które weszły w życie od 17 października. Za ich nieprzestrzeganie mogą grozić surowe kary.

Ministerstwo zdrowia w swoich mediach społecznościowych zamieściło wpis, który przypomina o jednej ważnej rzeczy. Resort na każdym kroku ją podkreśla, ponieważ każdy z nas musi to wiedzieć.

Ministerstwo zdrowia wydało komunikat

18 października resort zdrowia w swoich mediach społecznościowych opublikował specjalnie przygotowaną grafikę. Komunikat przypomina nam o dwóch ważnych zasadach bezpieczeństwa, które już funkcjonują we wszystkich żółtych strefach. Ministerstwo przypomniało o obostrzeniach z zakresu gospodarki.

W komunikacie czytamy, że od 17 października we wszystkich strefach żółtych lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godzinach 6-21, natomiast w transporcie publicznym może być zajętych jedynie 50 proc. miejsc siedzących oraz 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Lepiej pamiętać o obostrzeniach, ponieważ za ich nieprzestrzeganie mogą grozić nam kary.

 1. Magda Gessler otworzyła nową restaurację. Sprawdziliśmy cenę pomidorowej, kwota za zupę powala
 2. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
 3. Dramat rodziny, sanepid nagle przerwał pogrzeb. Zaczęły dziać się niebywale smutne sceny

Koronawirus w Polsce: obostrzenia w żółtej strefie

W ostatnich tygodniach zarażonych na koronawirusa w Polsce stale przybywało, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń oraz rozszerzenie stref żółtych i czerwonych w kraju. Oprócz dwóch wcześniej wspomnianych restrykcji, w żółtych strefach od soboty, 17 października obowiązują następujące nowe zasady:

 • Na weselach i imprezach okolicznościowych może przebywać max. 20 osób.
 • Podczas uroczystości religijnych na 4 mkw może przypadać tylko 1 osoba.
 • Zgromadzenia publiczne do 25 osób.
 • Szkoły wyższe i ponad podstawowe przechodzą w stan nauczania hybrydowego.
 • Wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez udziału publiczności.
 • Zawieszona została działalność basenów, aquaparków oraz siłowni.

Resort zdrowia niemal na każdym kroku stara nam się przypominać o panujących restrykcjach. W mediach coraz częściej da się słyszeć o próbach obchodzenia zarządzonych obostrzeń. Minister zdrowia nie ukrywa, że jest tym przerażony.

Pamiętacie o nowych zasadach bezpieczeństwa?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Resort przypomina kilka zasad ze strefy żółtej.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Otruli psa, później zakopali żywcem. Nie spodziewali się takiego obrotu spraw
 2. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?
 3. Olek nie żyje, miał tylko 14 lat. Udusił go rok starszy chłopak, byli zamknięci w jednym pokoju
 4. Jedna rzecz przeraża nawet ministra zdrowia. O wszystkim głośno powiedział
 5. Niespodziewane wiadomości o Bożym Narodzeniu w Polsce. Największe media w kraju podały informacje
 6. Wiadomo już, w jakich miejscach koronawirus rozprzestrzenia się najbardziej. Przełomowe badanie naukowców nie pozostawia wątpliwości

Źródła: twitter.com, gov.pl

 

Poprzedni artykułNieoficjalnie: budują szpital polowy na Stadionie Narodowym. Jest coraz gorzej, rząd musiał interweniować
Następny artykułSzkoły zamknięte na dwa tygodnie? Najnowszy komunikat rządzących
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.