Ministerstwo zdrowia wystosowało powiadomienie, które sprawiło, że Polacy zamarli. Wiadomości, jakie napływają, są fatalne. Niestety, ale już wkrótce może okazać się, że będzie jeszcze gorzej. Prognozy wskazują na to, że robi się bardzo poważnie i na ten moment nie zapowiada się na zmiany. 

Ministerstwo zdrowia powiadomiło o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest ich dokładnie 1002. Jest to dotychczasowy rekord dziennych zakażeń. Te informacje nie napawają optymizmem. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych wiadomości w tej sprawie.

Ministerstwo Zdrowia podało fatalną informację

Za pośrednictwem Twittera Ministerstwo Zdrowia wystosowało powiadomienie, w którym napisano, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano aż 1002 nowe i potwierdzone zakażenia koronawirusem w Polsce. Wpis brzmi:

– Mamy 1002 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusa z województw: małopolskiego (149), lubelskiego (122), pomorskiego (96), wielkopolskiego (94), mazowieckiego (88), dolnośląskiego (83), podkarpackiego (69), śląskiego (64), łódzkiego (61), kujawsko-pomorskiego (35), opolskiego (35), zachodniopomorskiego (31), podlaskiego (24), warmińsko-mazurskiego (22), świętokrzyskiego (21) i lubuskiego (8) – czytamy.

Ta sytuacja nie napawa optymizmem przed nadchodzącymi dniami. Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl jest to rekord zakażeń w ciągu jednej doby w Polsce. W wyniku zakażeń koronawirusem, przez ostatnie 24 godziny zmarło 12 osób. Ministerstwo w kolejnym wpisie dodało:

– Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-M Racibórz, 70-M Lipno, 92-K Grudziądz, 81-K Poznań, 46-M Lublin, 73-K Radomsko, 64-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 67-M, 67-K Warszawa, 66-M Kędzierzyn-Koźle, 69-M Gdańsk, 68-M Bytów – informuje Ministerstwo Zdrowia.

  1. Dramat uwielbianego aktora TVP, najbliższa osoba zmarła na jego rękach. ”30 minut go reanimowałem
  2. Nikt nie zareagował ani nie pomógł, nagrywali i śmiali się. Niezwykłe okrucieństwo nastolatek
  3. Wielkie brawa dla Katarzyny Dowbor. Dzięki ”Nasz nowy dom” zmieniło się życie Kajetana, jego mamy i babci

Strefy żółte i czerwone w Polsce

W czwartek 17 września została zaktualizowana lista powiatów, które objęte są tzw. strefami żółtymi i czerwonymi. Przypomnijmy, że strefa żółta oznacza rygorystyczne obostrzenia, a mieszkańcy w tej strefie muszą być gotowi na wszelkie utrudnienia.

Natomiast strefa czerwona oznacza jeszcze ostrzejsze obostrzenia. Obowiązuje w niej zakaz funkcjonowania parków rozrywki i sanatoriów, a także organizowania wszelkich kongresów czy targów. Zagrożone powiaty to: augustowski, olkuski, trzebnicki, opolski, ostrowski, tucholski.

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Jest to dotychczasowy rekord zakażeń dziennych w naszym kraju.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na miejscu mnóstwo karetek, policja i śmigłowiec ratunkowy. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  2. Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić
  3. Chłopiec urodził się z nietypowym wyglądem. Lekarze powiedzieli rodzicom, że mogą go zostawić
  4. Pożar na autostradzie A4. Trwa wielka akcja gaśnicza, na miejsce jadą służby ratunkowe, wszystko dzieje się właśnie teraz
  5. Kinga Duda poniżona przez żołnierza. Potraktował ją w okropny sposób, padły niesłychane zarzuty
  6. Niebywałe, Joanna natrafiła na czasznicę olbrzymią i ją zerwała. Czy można ją jeść?

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułZaginęła 16-letnia Roksana z Łodzi. Od 3 września nie daje znaku życia
Następny artykułEdytę Górniak zaliczyła spektakularną wpadkę w TVP. Poniosło ją do granic możliwości, natychmiast zaczęła się tłumaczyć
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl