Ministerstwo Zdrowia wystosowało komunikat zaadresowany do wszystkich Polaków. Chodzi tylko o jedną rzecz, dzięki której możemy ochronić nasze zdrowie. Resort zdrowia zwraca uwagę, że w jeden sposób możemy sobie zapewnić bezpieczeństwo. 

W ostatnim czasie z powodu epidemii koronawirusa nasze zdrowie jest narażone jeszcze bardziej. Ministerstwo Zdrowia wystosowało więc pilny komunikat, wskazując na zachowanie jednej rzeczy, która uchroni nas przed niebezpieczeństwem. 

Ministerstwo Zdrowia ważny komunikat

W komunikacie podano bardzo ważną informację. Mimo że każdy z nas dobrze już wie, jak istotne jest mycie rąk i dbanie o ciągłe ich odkażanie, resort zdrowia po raz kolejny przypomina, jak bardzo jest to ważne. 

Choć może nam się to wydawać banalne, to właśnie mycie rąk może ochronić nas przed koronawirusem, chorobą, o której wciąż tak mało wiemy i przed którą powinniśmy się chronić, jak tylko się da. 

  1. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń „Boże, ja się boję mówić”
  2. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem

Czy jeszcze boimy się koronawirusa?

Komunikat wystosowany przez ministerstwo ma swoje przyczyny. Mimo że wszyscy już poznaliśmy podstawową profilaktykę, to bardzo szybko oswoiliśmy się z tą sytuacją. Dlatego tak ważne jest, by uważać na siebie i innych, okazuje się, że zwykłe mycie rąk staje się zjawiskiem szalenie odpowiedzialnym.

Mimo że jesteśmy już przyzwyczajeni do stanu epidemicznego, wciąż zapominamy o poszanowaniu panujących zasad. Bez względu na to, czy wierzymy w skuteczność masek bądź dystansu, czy nie, z uwagi na inne osoby powinniśmy stosować się do zaleceń. Ogniska koronawirusa znajdują się najczęściej tam, gdzie w dużych skupiskach zapomniano właśnie o reżimie sanitarnym. W Polsce wciąż obowiązują alerty kolorów określające bezpieczeństwo danego miejsca. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

 

  1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje
  2. Jacek Kurski podczas wywiadu został niespodziewanie zapytany o odejście kultowego dziennikarza z TVP. „Ostatnio do niego dzwoniłem”
  3. Najpiękniejsza Polka właśnie ogłosiła radosną nowinę. Pokazała również swojego przystojnego ukochanego
  4. Są dwie grupy, które będę mieć drastycznie niskie emerytury. Sprawa dot. ogromnej liczby Polaków
  5. Gwiazda TVN transmitowała na żywo swój ślub. Nagle z ust pana młodego padło niecenzuralne słowo
  6. Wrzucił skorupki z jajek do piekarnika, a potem zblendował. Znajomi najpierw się śmiali, a potem robili to samo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Poprzedni artykułNowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować, powód jest poważny
Następny artykułZ ostatniej chwili: Pilna akcja w polskim mieście. Zamykają ulice, na miejscu są saperzy
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl