Ministerstwo Zdrowia ma dla wszystkich Polaków niezwykle ważną wiadomość. Resort zdrowia uruchomił specjalny program, który dotyczy każdego z nas. Niektórzy przecierają oczy ze zdumienia, nie mogą uwierzyć, że MZ zdobyło się na taki krok. Jest kluczowy w obliczu sytuacji, która obecnie ma miejsce w naszym kraju.

Ministerstwo Zdrowia podało do informacji publicznej bardzo istotne ogłoszenie. Dotyczy ono nowego programu, który został niedawno uruchomiony. Każdy z nas może go mieć. 

Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość

Na swoim Twitterze resort zdrowia, za pomocą specjalnie przygotowanej grafiki, przedstawił nową aplikację STOP COVID — ProteGO Safe, która ma nam pomóc w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Program ma za zadanie ograniczyć tempo rozpowszechniania się groźnego wirusa.

— Obawiasz się koronawirusa? Pobierz, zainstaluj, korzystaj z aplikacji STOP COVID — ProteGO Safe — czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Jednocześnie został dodany odnośnik, który automatycznie przekierowuje nas na stronę gov.pl. Tam możemy dowiedzieć się wiele więcej o samej aplikacji oraz jak z niej korzystać. Dołączono nawet krótki filmik, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

  1. Pamiętacie Piotrusia z „Kogla-mogla”? Niesamowite, jak potoczyły się jego losy
  2. Uwaga, wybierając się do lasu i parku możecie zauważyć dziwne, niebezpieczne przedmioty. Absolutnie ich nie podnoście i nie dotykajcie
  3. Daniel: ”Spotykam się tylko z dziewczynami z rozbitych rodzin. Za odrobinę czułości robią rzeczy, jakich sobie nie wyobrażacie”

Resort chce ograniczyć obostrzenia

Cała idea aplikacji polega na tym, że zapamiętuje spotykane przez nas osoby. Oczywiście danych tych nikomu niezaufanemu nie przekazuje dalej. Jeśli spotkamy się z osobą zarażoną, program sam nas o tym poinformuje i podpowie, jak trzeba dalej postępować. W ten sposób można szybciej ograniczyć rozpowszechnianie się wirusa.

— Jak pokazują badania skuteczna izolacji zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID — ProteGO Safe) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest jednak jeden warunek — z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób. Wszystko w Twoich rękach — pisze dalej resort już na stronie rządowej stronie gov.pl.

Jest to bardzo ważna sprawa, bo jak wczoraj informowaliśmy, resort nie miał dla nas dobrych wieści. Padły kolejne zaskakujące statystyki dotyczące koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Resort zdrowia podał ważną informację. 

 Stworzono specjalną aplikację, która ma pomóc w ograniczeniu rozpowszechniania się wirusa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje
  2. Dramatyczna wiadomość od TVP. Akcja na południu polski trwała całą noc
  3. Kto pamięta zimę stulecia? Elektryzujące zdjęcia z czasów PRL
  4. Tomasz Dedek obchodzi dziś 63. urodziny. Czego życzycie aktorowi?
  5. Komunikat ministerstwa w sprawie nowo narodzonych dzieci. Rodzice mają 21 dni
  6. Opływająca luksusem kolacja, róże i zdjęcia prosto z sypialni – Justyna Żyła prowokuje fanów. Czy były mąż będzie zazdrosny?

Źródła: twitter.com, gov.pl

 

Poprzedni artykułCesarskie cięcie na życzenie. Jesteś za czy przeciw?
Następny artykułLudziom opadły szczęki, Katarzyna Skrzynecka aż wstała. Wulgaryzmy i krzyki na Polsacie
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl