Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat – to bezwzględny nakaz dotyczący każdego Polaka. Informacja dotyczy zagrożenia zdrowia obywateli, niestety — wszystkiemu winna jest nierozwaga. Resort przypomina: Nakaz zasłania ust i nosa w ogólnodostępnych pomieszczeniach zamkniętych nadal obowiązuje.

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych przypomina o nadal obowiązującym częściowym reżimie sanitarnym. Wiele Polaków na co dzień łamie przepisy i naraża zdrowie swoje i innych na niebezpieczeństwo.

Ministerstwo Zdrowia bije na alarm

Resort przypomina – w Polsce nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w ogólnodostępnych pomieszczeniach zamkniętych. Oznacza to, że będąc w sklepie, galerii handlowej czy kościele mamy obowiązek częściowego zakrywania twarzy.

Ministerstwo Zdrowia zaznacza też, że do przestrzegania zasad sanitarnych nie są wymagane specjalistyczne maseczki. Wystarczy, że usta i nos będą zakryte odzieżą czy przyłbicą. Najważniejsze, by zminimalizować ryzyko zarażenia innej osoby.

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Siostra Anny Przybylskiej pokazała porażające zdjęcie. Ostrzegła wszystkich, skutki są nieodwracalne
  3. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice

Ministerstwo Zdrowia: wiemy, w jakich przypadkach nie trzeba zasłaniać ust i nosa

Są osoby, które mają prawo nie zakrywać ust i nosa w ogólnodostępnych pomieszczeniach zamkniętych. Zaliczają się do nich ci, których zdrowiu zagraża ograniczony dostęp powietrza. Chodzi o osoby z zaburzeniami oddechowymi, zaburzeniami psychicznymi, rozwoju czy niepełnosprawnych. 

Zakrywać ust i nosa nie muszą także dzieci do 4. roku życia, jednak rodzice — jeśli nie mają przeciwwskazań medycznych — zobligowani są do ochrony. Resort apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  2. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel
  3. Czy pierwsza dama powinna dostawać wynagrodzenie? Wiadomo, ile zarabia Agata Duda
  4. Szczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało
  5. Rodzina Agnieszki Kotońskiej właśnie się powiększyła. Gwiazda „Gogglebox” wszystko trzymała w tajemnicy, płyną gratulacje
  6. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca

Źródło: twitter.com

Poprzedni artykułAnna Lewandowska przeżyła prawdziwy wstrząs. Niewiarygodne, co ją spotkało w Monachium
Następny artykułSkandaliczny napis na grobie Beaty i Piotra. Przechodniów zmroziło, gdy zauważyli prawdę
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.