Ministerstwo zdrowia podało niedawno bardzo ważne informacje dla wielu Polaków, szczególnie tych przebywających na urlopach. Zmiany obowiązują już od dzisiaj, więc lepiej się dobrze przygotować. Ministerstwo zdrowia pilnie apeluje do obywateli, przygotowano specjalną grafikę z nowymi zasadami bezpieczeństwa.

Ministerstwo zdrowia zaapelowało do Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z trwającą pandemią. Resort nie miał dla nas dobrych wieści, musimy zastosować się do komunikatów i zaleceń.

— Obecnie w obu kategoriach mamy 19 powiatów: 7 w czerwonej i 12 w żółtej — poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ministerstwo zdrowia: zmiany w strefach

Jak podaje portal fakt.pl, rząd ma zamiar wprowadzić zmiany w sposobie kontrolowania wzrostu zakażeń koronawirusem. Stworzono mapę miejsc w Polsce, w których ryzyko złapania groźnego wirusa jest największe.

Obecnie najwięcej czerwonych stref znajduje się na samym południu Polski, w rejonach górskich. Jeśli się tam wybierasz, powinieneś mieć świadomość podwyższonego ryzyka zachorowania. W żółtych i czerwonych strefach trzeba być szczególnie ostrożnym.

    1. Wyśledzili Beatę Kozidrak. Była bez makijażu i burzy loków na głowie, nie miała pojęcia, że robią jej zdjęcia z ukrycia
    2. Ciasto na wyjątkowo gorące dni, bez pieczenia. Ekspresowy śmietanowiec na zimno zrobi furorę w twoim domu

Żółta lub czerwona strefa: czy to dobre miejsce na urlop?

Na specjalnej mapie zaprojektowanej na potrzeby ministerstwa zdrowia zaznaczono również strefy, które są chętnie odwiedzane przez turystów. W czerwonej strefie znalazł się m.in. Sądecki Park Etnograficzny czy Jezioro Rożnowskie. Natomiast do żółtej strefy przynależą takie atrakcje jak Wzgórza Ostrzeszowskie oraz dolina Prosny czy Tatry i Zakopane.

Podczas pobytu w takiej strefie trzeba będzie przestrzegać specjalnych obostrzeń obowiązujących w danej strefie, np. dotyczących limitów osób. Dobra wiadomość jest taka, że po powrocie do domu z takich stref nie zostaniemy poddani przymusowej kwarantannie. Musimy jednak barć pod uwagę, że nie wszystkie atrakcje turystyczne będą obowiązywały.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia informuje o wszystkim w specjalnej grafice.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
  2. Jarosław Jakimowicz może pożałować. Internauta ujawnił wulgarne wiadomości od gwiazdora, groził mu pobiciem
  3. Katarzynka Glinka właśnie przekazała radosną nowinę. „Jestem tak szczęśliwa, że nie mogę się powstrzymać”
  4. Mama kupiła córce starą lalkę w prezencie. Gdy okazało się, co jest w środku, zamarła
  5. Latami nie zmywała makijażu przed snem. Lekarka prawie zemdlała, gdy zajrzała pod jej powiekę
  6. Mało kto się spodziewał, Lidl właśnie potwierdził niesamowitą wiadomość. Wszyscy klienci docenią

Źródło: fakt.pl, twitter.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl