Ministerstwo Zdrowia jak i system ochrony zdrowia musi przygotować się na ogromne wyzwanie. Dziennie możemy mieć do 100 tysięcy osób w przychodniach – mówi rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Jak informuje RMF FM, jesienią Polskę czeka nie tylko szczyt zachorowań związanych z drugą falą koronawirusa. 
 
Na chwilę obecną bilans osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi ponad 40 tysięcy, z czego 1636 pacjentów zmarło. I choć obostrzenia ulegają złagodzeniu, nie oznacza to, że epidemia została zażegnana. Ministerstwo Zdrowia już przygotowuje szereg rozwiązań, które zostaną wdrożone, kiedy koronawirus zaatakuje ponownie. Niestety, prognozy na jesień nie wróżą nic dobrego.
 
 
Ministerstwo Zdrowia: druga fala koronawirusa
 
Jak się okazuje, jesienią system ochrony zdrowia będzie musiał przygotować się nie tylko na drugą falę koronawirusa, którego szczyt zachorowań prognozowany jest właśnie na tę porę roku. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości.
 
 
Dziennie możemy mieć do 100 tysięcy osób w przychodniach ze schorzeniami grypowymi i paragrypowymi. To pokazuje nam skalę, na jaką się musimy przygotować. Musimy oddzielić pacjentów grypowych od pacjentów koronawirusowych – mówi Wojciech Andrusiewicz.
 
Ministerstwo Zdrowia opracowało specjalny plan.
 
  1. Pies schował się przed burzą do wanny. Wtedy kot zrobił niezwykłą rzecz, właścicielka szybko chwyciła za telefon
  2. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy
  3. Tragiczny wypadek w lubuskim. Niestety, nie żyje dziecko, nie dało się nic zrobić

Ministerstwo Zdrowia walczy z drugą falą epidemii

Szef Ministerstwa Zdrowia powołał specjalny zespół, który do końca wakacji ma czas na opracowanie planu jak poradzić sobie z drugą falą epidemii koronawirusa w Polsce. Niestety, przed systemem ochrony zdrowia ogromne wyzwanie. 

Kluczową rolę ma odegrać tu odróżnienie zarażonych koronawirusem, a chorych na grypę i infekcje górnych dróg oddechowych. Jak informuje RMF FM niewykluczone, że już po telefonicznym wywiadzie część osób przed wizytą w przychodni będzie miała obowiązek zrobienia testu na koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:
ministerstwo zdrowia
fot. pexels.com/Polina Tankilevitch

– Dziennie możemy mieć do 100 tysięcy osób w przychodniach ze schorzeniami grypowymi i paragrypowymi – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

ZOBACZ TEŻ:
źródło: rfm fm
 
 
Poprzedni artykułSiostra Anny Przybylskiej pokazała porażające zdjęcie. Ostrzegła wszystkich, skutki są nieodwracalne
Następny artykułMyślała, że przygarnęła zwykłego kota. Prawda zwaliła ją z nóg
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.