Ministerstwo Zdrowia wysyła ważną wiadomość do wszystkich mężczyzn. W ramach akcji Planuję długie życie — państwo nakłania do profilaktycznych badań u wszystkich panów. Niestety, zagrożenie jest ogromne, mimo innowacyjnych metod leczenia śmiertelność w kraju rośnie. 

Ministerstwo Zdrowia apeluje do mężczyzn w każdym wieku — zachęcają do badań prostaty pod kątem wykluczenia nowotworu. Według statystyk ten rodzaj raka dotyka co roku aż 16 tysięcy mężczyzn w Polsce, najczęściej diagnozuje się go u osób po 70 roku życia.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do polskich mężczyzn

Doktor Roman Sosnowski, specjalista z dziedziny urologii z Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, poinformował, że rak prostaty jest najczęstszym nowotworem diagnozowanym u mężczyzn w Polsce. Niestety, śmiertelność z każdym rokiem wzrasta, i obecnie wynosi ok. 50%.

Według Krajowego Rejestru Nowotworów liczba zachorowań na raka prostaty wzrosła w ciągu 30 lat aż siedmiokrotnie. Wysoka śmiertelność jest spowodowana niestety zbyt późną diagnostyką. Panowie niestety często bagatelizują pierwsze objawy choroby i rzadko chodzą do lekarza po specjalistyczne porady.

 1. Córka Krzysztofa Jackowskiego ujawniła całą prawdę na jego temat. Wypłynęły rodzinne sekrety
 2. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
 3. GIS w trybie pilnym wycofuje popularny produkt. Każdy może mieć go w lodówce, ma groźną bakterię

Objawy raka prostaty

Te objawy powinny wzbudzić dociekliwość Panów: 

 • trudności z oddawaniem moczu
 • wzmożona częstotliwość oddawanego moczu
 • ciągłe uczucie parcia — pełnego pęcherza
 • bóle w podbrzuszu 
 • krew w moczu
 • bóle w okolicach lędźwiowych

Oczywiście, pojedyncze z tych dolegliwości nie muszą oznaczać nowotworu i koniecznego leczenia, jednak warto je obserwować i w przypadku wątpliwości udać się po opinię specjalisty. Wczesne wykrycie choroby znacznie zwiększa szansę na szybkie pokonanie raka i cieszenie się życiem w pełni sił. Razem z Państwem — zachęcamy wszystkich panów do profilaktyki.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Zdrowia
fot. pexels.com/Edward Jenner

Ministerstwo Zdrowia apeluje do mężczyzn.

 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
 2. Zatrważające doniesienia. Zakaz zbliżania się do plaż. Najwyższy stan ostrożności wprowadzony na północy Francji
 3. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” pokazał dziecko. Słowa internautów są bezlitosne, przykro patrzeć
 4. Lepiej nie spożywaj popularnych produktów z listy. GIS wycofał wszystkie z nich, mogą być bardzo groźne dla zdrowia
 5. Mężczyzna usłyszał rozpaczliwe piski dobiegające spod ziemi. Kiedy zaczął kopać, jego oczom ukazał się dramatyczny widok
 6. Wszystko w dniu urodzin Kaczyńskiej. Mamy zdjęcia, mówią same za siebie

Źródła: twitter.com, medonet.pl, politykazdrowotna.com

 

 

Poprzedni artykułWielka radość w życiu Zenka Martyniuka. Wspaniałą nowinę ogłosił już światu, gratulacje
Następny artykułOficjalnie: przywrócono obostrzenia i wprowadzono masowe testy na koronawirusa. Media obiegła wiadomość o sytuacji w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.