Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość do wszystkich polskich mężczyzn. Raz w roku każdy Polak musi przejść kontrolę urologiczną. Chodzi o groźne choroby, które przez regularne badania mogą zostać wykryte odpowiednio wcześnie i zapobiec rozwojowi takich chorób, jak: nowotwór dróg moczowych, w tym rak prostaty. 

Ministerstwo Zdrowia zachęca wszystkich do regularnych badań, a mężczyzn w szczególności do corocznych konsultacji lekarskich związanych z rakiem prostaty, który spotyka coraz większą ilość osób. Badania profilaktyczne mogą w tym wypadku uratować komuś życie. 

Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie

23 czerwca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. Z tej okazji Ministerstwo Zdrowia wydało na swoim Twitterze pilne oświadczenie zachęcające Polaków do regularnych badań. W Polsce żyje ok.120 tys. mężczyzn, u których rozpoznano ten nowotwór. 

Zachorowań w kraju jest coraz więcej, a rak prostaty wykrywany jest najczęściej w grupie 70-cio i 80-latków. Z informacji przekazany przez ministerstwo wynika, że rak prostaty na ogół nie wywołuje swoistych dolegliwości i może rozwijać się skrycie, dlatego tak ważna jest właśnie profilaktyka. 

  1. Niesamowite, Martyna Wojciechowska ogłosiła kolejną radosną nowinę. Z całego serca gratulujemy
  2. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  3. Prezydent podpisał tarczę antykryzysową 4.0. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków

Oczekiwanie na badania z NFZ

Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju jest duży problem z badaniami przeprowadzanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, osoby, którym zależy na jak najszybszej profilaktyce, muszą decydować się na prywatne wizyty, gdyż kolejki są nawet na lata w przód. 

Właśnie szukam poradni urologicznej na NFZ terminy druga połowa roku 2021. Dziękuję NFZ – pisze pod komunikatem ministerstwa na Twitterze jeden z obywateli. 

W sierpniu 2019 roku czytaliśmy o tym, że Anna Puślecka rozważa zrzeczenie się z obywatelstwa polskiego, gdyż w kraju nie ma refundacji na lekarstwo, które pomogłoby jej w walce z rakiem. Ministerstwo Zdrowia wydało wówczas niepokojący komunikat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. 

ministerstwo zdrowia
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 09.06.2020.

Zachęca wszystkich Polaków do badań profilaktycznych. 

ministerstwo zdrowia
fot.pexels.com/Gustavo Fring

Apel dotyczy w szczególności mężczyzn, którzy są narażeni na raka prostaty. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Fabryka dzieci” w prywatnym mieszkaniu. Sąsiedzi skarżyli się na krzyki, dokonano przerażającego odkrycia
  2. Najlepsza wiadomość na wakacje dla Polaków. Jest decyzja, wyciekły szczegóły
  3. Antek Królikowski zwrócił się do taty w Dzień Ojca. Jego słowa poruszają do głębi
  4. Agata Duda została wyróżniona, prawdziwy zaszczyt. Ludzie mają jednak wątpliwości
  5. Grupa nastolatków bawiła się na plaży. Przypadkiem dokonali wstrząsającego odkrycia, wszystko nagrali
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary

Źródło: Twitter.com/MZ_GOV_PL; planujedlugiezycie.pl/

 

Poprzedni artykułSmutne, jak wygląda grób uwielbianego polskiego aktora. Zniszczona mogiła i porozrzucane śmieci wywołują łzy
Następny artykułKolejny kraj od 13 lipca otwiera granice. Nie dla Polaków, przykra informacje dotknęła wielu z nas
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.