Ministerstwo zdrowia było zmuszone natychmiastowo wprowadzić nowy zakaz. Wszystko z powodu zbyt dużej ilości ognisk zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia nie miał wyboru, musiał podjąć drastyczne kroki. O wszystkim poinformował wiceminister Waldemar Kraska.

Dzisiaj w czwartek ministerstwo zdrowia na konferencji prasowej przekazało pilne informacje. Została podjęta decyzja o kolejnym zakazie związanym z pandemią koronawirusa. Wielu Polaków z pewnością będzie niezadowolonych.

Ministerstwo zdrowia wprowadziło nowy zakaz

Sytuacja epidemiologiczna jest na tyle zła, że resort zdrowia postanowił wprowadzić zakaz odwiedzin w domach pomocy społecznej (DPS). Wszystko z powodu licznych ognisk groźnego wirusa. Dzisiaj padł kolejny niechlubny rekord zakażeń, koronawirusa wykryto u 1136 osób, a minionej doby zmarło 25 zakażonych.

— Te ogniska nie są takimi ogniskami, jakie były na wiosnę, czyli dużymi. Są to ogniska bardzo liczne, ale rozproszone. Ostatnio dołączyły się niestety także ogniska w domach pomocy społecznej, ale już razem z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjęliśmy decyzję o zakazie odwiedzin — powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  3. Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich

Nowe strefy żółte i czerwone

Jednocześnie na konferencji podano listę powiatów, które zostały włączone do czerwonej lub żółtej strefy. W strefie czerwonej znalazły się dwa powiaty: głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie). Natomiast w żółtej: myślenicki, gostyński, aleksandrowski, brzeski, bytowski, milicki, nowotarski, suski, trzebnicki, otwocki, kłobucki, działdowski, nidzicki, piotrkowski, tatrzański, limanowski, międzychodzki, przasnyski oraz miasto Sopot.

Dodatkowo wiceszef resortu zdrowia dodawał, że w najbliższych dniach należy spodziewać się podobnych liczb zakażeń co w ostatnich minionych dniach, czyli w okolicach 1000 dziennie. Waldemar Kraska dodawał, że wzrost liczby zakażonych jest obserwowany nie tylko w Polsce, lecz także w prawie wszystkich krajach europejskich.

Niedawno informowaliśmy o tym, że resort zdrowia rozważa wprowadzenie nowych restrykcji, w związku z pogorszeniem się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Jak widać nie pozostał gołosłowny, ponieważ wprowadzono zakaz odwiedzin w DPS-ach.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo zdrowia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Waldemar Kraska przekazał ważne informacje o nowym zakazie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopak przeżył śmierć kliniczną. Wszystkich przeszył dreszcz, kiedy powiedział, co jest „po drugiej stronie”
  2. Porażająca prawda o rodzinie królewskiej wyszła na jaw. Zagraniczne media nie mają wątpliwości
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne
  4. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  5. Martyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
  6. Naukowcy odkryli sekret długowieczności. Jeśli chcesz dożyć 100 lat przestrzegaj 5 prostych zasad

Źródło: tvp.info

 

Poprzedni artykułMagda Gessler przyjechała prowadzić program. Nagle pojawił się tłum, jedna osoba rzuciła się w stronę restauratorki
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan pokazała pierwsze zdjęcia synka. Jest śliczny, ale fanka zwróciła uwagę na jedną rzecz
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl