Ministerstwo Zdrowia i GIS podało listę wytycznych i obostrzeń, które będą obowiązywały Polaków w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich. Jak informuje Radio Zet, Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed niebezpieczeństwem i możliwością zarażenia się koronawirusem. Reżim sanitarny będzie bezwzględny. 

Ministerstwo Zdrowia wydało oficjalne oświadczenie, w którym przypomina obywatelom, jak będą musieli zachowywać się podczas najbliższych wyborów prezydenckich. Obowiązkowe będą maseczki, chusty lub przyłbice, które zakryją usta i nos. Bezwzględnie będzie pilnowany także minimum 2-metrowy odstęp między osobami, przebywającymi na terenie lokalu wyborczego.

Obostrzenia powróciły, Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie

Jak informuje portal Radiozet.pl, Ministerstwo Zdrowia informuje o obostrzeniach, których przestrzeganie będzie konieczne podczas niedzielnych wyborów prezydenckich. Każdy obywatel obowiązkowo musi zachować dwumetrowy dystans, zakryć usta i nos przy pomocy odzieży, maseczki lub przyłbicy

Portal Radiozet.pl informuje, że zarówno ministerstwo jak i Główny Inspektorat Sanitarny zapewniają, że w lokalach wyborczych znajdą się płyny do dezynfekcji rąk. Rekomendowane jest używanie jednorazowych rękawiczek i wyrzucenie ich zaraz po wyjściu z budynku, w którym będzie odbywać się głosowanie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Wystarczy zrobić jedną rzecz, by ZUS przelał ogromną kwotę
  2. Dodaj musztardę do kotletów mielonych. Efekt cię mocno zaskoczy, rodzina od razu poprosi o dokładkę
  3. Gwiazda „Na dobre i na złe” wzięła ślub. Mamy zdjęcia, wyglądała obłędnie

Wiemy kogo nie dotyczy reżim sanitarny

Według informacji podanych na portalu Radiozet.pl sanepid przypomina, że osoby, których stan zdrowia nie pozwala na zakrywanie ust i nosa będą mogły wejść na teren lokalu wyborczego bez specjalistycznego zaświadczenia. W takich przypadkach zaleca się zwiększenie odległości od innych osób przebywających w tym samym pomieszczeniu. 

Na prośbę członka komisji konieczne będzie zdjęcie na chwilę maski, by umożliwić weryfikację głosującego zgodnie z dokumentem tożsamości. Możliwe będzie zaznaczenie wybranego kandydata za pomocą własnego długopisu, by zminimalizować ryzyko zarażenia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Zdrowia
fot. pexels.com/Gustavo Fring

Reżim sanitarny — Ministerstwo Zdrowia informuje o obostrzeniach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję po tragicznym wypadku autobusu w Warszawie. Ważne informacje z samego miejsca zdarzenia
  2. Nowe ognisko koronawirusa nad polskim morzem? Najnowsze informacje wprawiają w osłupienie
  3. Wynik testu ciążowego był pozytywny. Jednak w jej łonie nie rozwijało się dziecko, ginekolog odkrył niewiarygodną rzecz
  4. Dominika Gwit bez ubrań, pokazała zdjęcie. ”Postanowiłam zaszaleć”
  5. Nie żyje 21-letnia gwiazda sportu. Zginęła w tragicznym wypadku, nic nie można było zrobić
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary

Źródło: radiozet.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.