Ministerstwo zdrowia od samego początku pandemii COVID-19 regularnie publikuje nowe posty za pośrednictwem Twittera dotyczące zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Sytuacja stała się na tyle poważna, że konieczne było wprowadzenie czerwonej strefy w całej Polsce. Dziś rano pojawił się nowy komunikat, w którym resort zdrowia apeluje do obywateli o zachowanie rozwagi.

Każdego dnia Ministerstwo zdrowia informuje Polaków o rozwoju epidemii koronawirusa w naszym kraju. Od wczoraj cała Polska znajduje się w czerwonej strefie. Z uwagi na drastycznie wzrastające tempo zakażeń konieczne było zaostrzenie restrykcji. Dziś rano resort zdrowia za pośrednictwem Twittera po raz kolejny zaapelował do Polaków.

Ministerstwo zdrowia wystosowało apel do Polaków

Ministerstwo zdrowia w przeciągu ostatnich kilku miesięcy stało się jednym z najważniejszych oraz najrzetelniejszych źródeł informacji w mediach społecznościowych. Twitter resortu zdrowia zyskuje z dnia na dzień coraz więcej obserwujących.

Nie można się temu dziwić, ponieważ obecna sytuacja w kraju i na świecie jest fatalna. Władze i najwyższe instancje zobowiązane są do informowania obywateli o tym, co obecnie dzieje się w naszym kraju i jak wygląda sytuacja związana z koronawirusem.

Niestety, ale spoglądając na przesyłane co dzień informacje nie można wysnuwać pozytywnych wniosków. Z dnia na dzień odnotowywanych jest coraz więcej zakażeń. W dniu wczorajszym zawiadomiono o kolejnych 13 628 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce.

Zatem z uwagi na zaostrzony rygor w obostrzeniach oraz wzrastające tempo zakażeń w naszym kraju Ministerstwo zdrowia nie próżnuje i wysyła nowe komunikaty, które mają uświadomić Polaków jak ważne jest przestrzeganie restrykcji.

Dziś rano na oficjalnym koncie resortu zdrowia na Twitterze pojawił się nowy wpis, w którym po raz zaapelowano do Polaków o rozwagę i dbanie o siebie oraz o swoich bliskich.

  1. Skandal w ”Kuchennych rewolucjach”. Wyzwiska i porażające słownictwo, Gessler zaczęła straszyć sądem
  2. Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęło
  3. Porażające słowa eksperta. Ujawnił, co może stać się w maju, fatalna prognoza

Co napisano w komunikacie resortu zdrowia?

W komunikacie resortu zdrowia napisano, by dbać o siebie i innych za pomocą stosowania prostych zasad. Są nimi utrzymywanie dystansu, dezynfekcja dłoni oraz zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych.

Przestrzeganie restrykcji jest jednym z najważniejszych elementów dotyczących walki z pandemią koronawirusa. Zwiększanie dystansu może zdecydowanie ograniczyć rozprzestrzenianie zagrożenia, a co za tym idzie spowolnić jego rozwój.

Nie inaczej jest z dezynfekcją dłoni. Podczas pobytu w miejscach publicznych, które w obecnej sytuacji stanowią największe zagrożenie i możliwość zakażenia, nie wolno lekceważyć tego przepisu. Regularne odkażanie dłoni zdecydowanie zmniejsza ryzyko zakażenia oraz roznoszenia koronawirusa.

Natomiast noszenie maseczek ochronnych jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym elementem walki z pandemią. Badania wykazują, że koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się drogą kropelkową, czyli np. poprzez kichnięcie, czy kaszel. Maseczka ochronna na twarzy zmniejsza ryzyko zakażenia kilkukrotnie.

Nowe restrykcje w Polsce

Od 24 października cała Polska znajduje się w czerwonej strefie. Oznacza to, że wszędzie obowiązują te same obostrzenia. Obejmują one m.in. system edukacji, wydarzenia kulturalne i sportowe, handel, gastronomię, czy transport publiczny.

Uczniowie klas od 4 do 8, a także szkół ponadpodstawowych przechodzą na obowiązkowy tryb nauki zdalnej. W wydarzeniach kulturalnych udział może brać maksimum 25 procent publiczności, pod warunkiem, że zostanie zachowane minimum 1,5 metra odległości. Z kolei każde wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału publiczności.

Działalność stacjonarna restauracji została zawieszona do odwołania, a posiłki mogą być wydawane tylko na wynos, lub na dowóz. W transporcie publicznym może być zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo zdrowia wystosowało bardzo ważny apel do wszystkich Polaków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  2. Jak długo będzie trwała pandemia koronawirusa? Ekspert zdradził szczegóły. Mieszkańcy i turyści z całego świata czekają
  3. Wirusolog ujawnił, ilu zakażeń możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Tomasz: ”Najlepsze dziewczyny pochodzą z biednych rodzin. Są naiwne i zrobią wszystko, gdy szepnę im dwa słówka”
  5. Co z wejściem na cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia
  6. Widzowie wściekli na ostatnie „Pytanie na śniadanie”. Prowadzący bez skrupułów zamietli problem pod dywan
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć

Źródło: twitter.com, gov.pl

Poprzedni artykułPodczas dzisiejszej mszy nagle na środek kościoła wyszła kobieta. Wszyscy zamarli, w rękach trzymała transparent
Następny artykułOd jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl