Ministerstwo zdrowia wydało pilny komunikat dotyczący profilaktyki zdrowia wszystkich Polaków. Tym razem nie chodzi o koronawirusa ani kwestie epidemiczne. Zalecenia mają związek z zapobieganiem i pomocą osobom, którzy regularnie narażają swoje zdrowie na niebezpieczeństwo. Jak podaje ministerstwo, dotyczy ono co czwartego Polaka. Przerażające dane. 

Choć wszyscy skupiamy się aktualnie na epidemii koronawirusa i zapobieganiu ewentualnego zarażenia, Ministerstwo Zdrowia apeluje do wszystkich Polaków w innej kwestii, ale nie mniej znaczącej dla zdrowia. Okazuje się, że co czwarty Polak jest uzależniony od papierosów.

Ministerstwo Zdrowia pilne ostrzeżenie

Według doniesień ministerstwa aż co czwarty Polak jest uzależniony od tytoniu. Przerażające dane sprowokowały ministerstwo do wydania pilnego komunikatu, który został opublikowany w ramach akcji: Planuję długie życie.

Palenie wyrobów tytoniowych mocno osłabia nasz organizm. Za nałogiem stoi wiele chorób głównie układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego. Co ważne, rzucenie palenia pozwala w całości oczyścić płuca i organizm. Rzucając, mamy szansę uchronić się przed chorobami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Lewandowscy witają na świecie kolejnego członka rodziny. Pięknie?
  2. Robisz sałatkę z ogórków? 1 okropny błąd pogarsza smak, a 1 trik zachwyca
  3. Trwa walka o życie. Łukasz Szumowski podał porażające informacje

Jak rzucić palenie?

Rzucanie palenia nie należy do najprostszych zadań. Rzecz w tym, że uzależnienie to nie tylko sama nikotyna zawarta w papierosie, ale też szereg przyzwyczajeń i pozytywnych skojarzeń z papierosem, jakie utrwalają się w naszej podświadomości.

Palenie od początku swojego istnienia jest związane z rytuałem, albo z przyjemnością, chwilą przerwy, pokazaniem władzy. Pretekstem, by z kimś porozmawiać lub mieć chwilę tylko dla siebie. Tymczasem zmieniając swoje przyzwyczajenia i skojarzenia, możemy uchronić siebie, ale też naszych bliskich przed chorobami. 

To nie jedyny komunikat od ministerstwa zdrowia, jeden z ostatnich dotyczy powszechnej używki, której zażywanie może mieć znaczący wpływ na zachorowalność na COVID-19.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ministerstwo zdrowia
Fot. LUKASZ SZUMOWSKI,ANDRZEJ DUDA Credit Image: Hubert Mathis/ZUMA

Ministerstwo ostrzega przed niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą palenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii
  3. Niewyobrażalna tragedia, matka i dwójka dzieci zginęły na oczach rodziny. Zawalił się na nie budynek, porażające informacje z Włoch
  4. Załamana Ewa Wachowicz przeżywa prawdziwy dramat. Gwiazda prosi internautów o wsparcie, padła ofiarą oszustwa
  5. Patryk Vega będzie miał kłopoty? Do sieci wyciekło tajne nagranie, „Igrasz z ogniem”
  6. Dramatyczna sytuacja w regionie Polski. Burza dokonała olbrzymich zniszczeń, nagrania i zdjęcia zwalają z nóg

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl