Ministerstwo zdrowia wystosowało dzisiaj do Polaków pilny apel. Dla własnego bezpieczeństwa wszyscy muszą się natychmiast dostosować. Zapomnieliśmy o tym, a pandemia trwa nadal, liczba zakażeń ciągle rośnie. Każdy z nas musi dostosować się do zaleceń MZ i restrykcyjnie ich przestrzegać. 

Ministerstwo zdrowia ma dla wszystkich pilną wiadomość, o której wielu już zdążyło zapomnieć. W okresie, kiedy przyrost zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie, trzeba szczególnie przestrzegać obostrzeń i wytycznych. Niektórzy zdążyli już o tym zapomnieć.

Ministerstwo zdrowia przypomina

Resort zdrowia dodał na Twittera specjalnie przygotowaną grafikę, która przypomina o tym, że nie należy używać ponownie jednorazowych maseczek. Wielu zdążyło już o tym zapomnieć i używa tej ochrony na usta i nos nawet przez kilka dni.

Kiedy staje się ona wilgotna, trzeba natychmiast ją wyrzucić, najlepiej do zamkniętego pojemnika. W innym przypadku, właściwości ochronne materiału tracą swoje działanie, a maseczka staje się bezużyteczna.

  1. Aż 8 pacjentów z Inowrocławia straciło jednego dnia wzrok. Wszystko po tym samym zabiegu
  2. Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków, pojawiły się ścisłe wytyczne. Chodzi o szczepionki

Poprawne noszenie maseczek

Resort zdrowia na każdym kroku przypomina i podkreśla, w jaki poprawny sposób powinno nosić się maseczki czy przyłbice, żeby w pełni chroniły nas i innych przed wirusem. Niestety, nadal wiele osób popełnia ten sam błąd, co łatwo można zaobserwować chociażby w komunikacji miejskiej.

Bardzo dużo osób owszem ma maseczkę w przestrzeni publicznej, ale założoną np. tylko na usta, z odkrytym nosem. Tak założony materiał w ogóle nie chroni przed wirusem. Niestety nadal wielu Polaków tego nie wie lub ignoruje tę zasadę dla własnego komfortu. Nasza maseczka chroni innych.

To nie pierwsza taka internetowa grafika wystosowana przez MZ na Twitterze. Resort robi to regularnie poprzez swoje media społecznościowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Specjalna grafika przypomina nam o wyrzucaniu zużytych maseczek jednorazowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doniesienia i nagrania z całej Polski przerażają. Są ofiary śmiertelne i ranni
  2. Dziennikarka „Pytanie na śniadanie” natychmiast wyrzucona na bruk. Ujawnia porażającą prawdę nt. pracy w TVP, nikt się nie spodziewał
  3. Zenon Martyniuk ma poważne kłopoty. W TVP już poznali prawdę, nie puszczą jej płazem
  4. Koszmar rodziców 12-latki. Zmarła, niedługo po tym wróciła do życia na godzinę
  5. Z ostatniej chwili: Potężna awaria w Warszawie. Tysiące mieszkańców ucierpi
  6. Wypij ją zaraz po przebudzeniu, po 2 tygodniach zobaczysz oszałamiające efekty. Koniecznie pamiętaj o 1 zasadzie

 

Poprzedni artykułWsadziła 14-miesięczną córeczkę do piekarnika. Powód jest okropny, nieludzkie zachowanie matki
Następny artykułZostawiono noworodka w Oknie Życia w Warszawie. Dziecko miało przy sobie ważną karteczkę
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl