Ministerstwo zdrowia wydało ważny apel dotyczący wszystkich Polaków. Tym razem nie chodzi o epidemię koronawirusa. Apel dotyczy wczorajszego dnia walki z narkomanią. We wpisie ministerstwa czytamy jak pomóc swoim bliskim, którzy są uzależnieni od narkotyków. Do tego celu zostały otwarte specjalne placówki pomocy.

W apelu ministerstwa zdrowia czytamy, że zostały otwarte specjalne placówki państwowe, do których możemy udać się po pomoc w przypadku, gdy potrzebują jej nasi bliscy. Należy także pamiętać, że z pomocy powinni korzystać wszyscy, którzy mają bliski kontakt z uzależnionymi. 

Ministerstwo zdrowia apeluje, by pomagać uzależnionym

Na Twitterze ministerstwa pojawił się pilny apel do wszystkich Polaków. Epidemia koronawirusa odwróciła uwagę od wielu problemów zdrowotnych czy społecznych, które przecież nadal dotyczą naszego społeczeństwa. 

Wśród nich znajduje się uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Ministerstwo przypomina, że nie jesteśmy w takim stanie rzeczy pozostawieni sami sobie. Mamy możliwość poprosić o pomoc wiele państwowych placówek, które pomogą wyjść z nałogu nam i naszym bliskim.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Każdy może dzisiaj zrobić sobie niezapomniany sobotni wieczór za monetę 5 zł. Biedronka ogłasza, wszyscy klienci są zachwyceni
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Gdzie w Polsce otrzymać pomoc w przypadku uzależnienia?

Według wielu raportów przeprowadzanych przez Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii, w Polsce najczęściej uzależnienie od substancji psychoaktywnych dotyczy antydepresantów, medykamentów, rzadziej heroiny czy amfetaminy.

Osoba uzależniona od narkotyków jak nikt inny potrzebuje wsparcia i obecności. Pomoc przewidziana jest także dla rodziny czy przyjaciół, którzy także, obcując z uzależnionym, potrzebują pomocy psychologa, by móc przez to przejść i skutecznie pomóc ukochanej osobie. Lista placówek dostępnych w całej Polsce znajduje się pod adresem: https://www.narkomania.org.pl/baza-placowek/.

To niejedyny ważny apel, jaki ministerstwo wydało w ostatnim czasie. W tym przypadku ostrzeżenie dotyczyło popularnej używki, która może wpłynąć na podatność zarażenia się koronawirusem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej
  2. Polacy w centrum dramatu. „Czerwona strefa” przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z Włoch
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki

 

Poprzedni artykułNiewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są niesłychane
Następny artykułOgromne zmiany w życiu Dagmary Kaźmierskiej. Nareszcie przekazała dobre wieści, jest też nagranie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.