Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało bardzo ważną informację. Wszyscy wiemy, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie należy do najlepszych, jednak opublikowane dane zaskoczyły nawet pesymistów. Tym razem nie chodzi o liczbę zakażonych. Nikt nie przypuszczał podobnych liczb. Niestety, na ich przykładzie widać, jak sprawa przybrała na powadze.

Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważną informację, dotyczącą sytuacji w Polsce. Mało kto się spodziewał takich wiadomości. Wczoraj podczas konferencji prasowej, sam Mateusz Morawiecki przyznał, że druga fala koronawirusa zaskoczyła twórców prognoz i sam rząd. Opublikowany przez resort komunikat nie pozostawia watpliowści.

Ministerstwo Zdrowia – fatalna informacja o zakażeniach

Resort Zdrowia przekazał dziś dane dotyczące zakażeń. Fatalne informacje obiegły media. Na Twitterze pojawiła się grafika obrazująca między innymi: ilość wolnych łóżek, respiratorów, osób na kwarantannie i ozdrowieńców. 

Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, że w ciągu ostatniej doby znacznie wzrosła liczba osób hospitalizowanych. Wczoraj było to 14 631 pacjentów przebywających w szpitalach, dziś ta liczba wzrosła do 15 444. Jednak nie ta z informacji jest najbardziej porażająca.

Najgorsza informacja dotyczy ilości respiratorów, sprzętów, które są konieczne do uratowania życia osobie z ciężką niewydolnością oddechową. 

Wczoraj do respiratorów były podłączone 1203 osoby, dziś jest to aż 1254 pacjentów. W ciągu doby liczba wzrosła o 51 osób wymagających podłączenia respiratora. W Polsce, dla pacjentów z COVID-19 jest dostępnych 1 777 respiratorów. 

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Czy możemy spodziewać się nowych obostrzeń?

Sytuacja epidemiczna jest coraz gorsza. Wczoraj resort zdrowia podał informację o nowych 20 156 tysiącach zakażaniach. Dziś padł kolejny rekord. Odnotowano bowiem 21 629 przypadków zakażenia w ciągu ostatniej doby.

Podano także informację o śmierci 35 osób, zmarło także 167 zakażonych, ale z powodu chorób współistniejących. Od początku epidemii mamy więc 340 834 łącznej ilości osób zakażonych od początku epidemii.

Rząd, póki co nie zdecydował się na zaostrzenie restrykcji. Premier wczoraj zaznaczył, że w obliczu mających miejsce strajków, zaostrzenie obostrzeń mijałoby się z celem. Powstały jednak już przypuszczenia na temat tego, co może zostać wprowadzone. Wśród przepisów ma się znaleźć nakaz pracy zdalnej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jest nadzieja na dialog w sprawie przepisów aborcyjnych. Inicjatywa prezydenta wskazuje na jedno
  2. Nieoficjalne: premier może podjąć decyzję o zamknięciu cmentarzy. Niebawem konferencja, drżą wszyscy z zaplanowanymi podróżami
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. Dlaczego nie wpuszczono mediów? Hanna Lis spekuluje, co rząd może ukrywać na PGE Narodowym
  7. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji

źródło: twitter.com


 

Poprzedni artykułWiększość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
Następny artykułMedia właśnie przekazały tragiczną wiadomość. Nie żyje były prezes TVP i Polskiego Radia
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl