Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Ważna informacja, która dotyczy tysięcy Polaków, pojawiła się tuż przed północą. Jak się okazuje, chodzi o jedną z ostatnich decyzji rządu. Z powodu szerzących się nieprawdziwych informacji, resort zdrowia postanowił zabrać głos w sprawie. Już wszystko wiadomo.

W czwartek 29 października tuż przed godziną 24.00 Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze oficjalne oświadczenie. Pilny komunikat to niezwykle ważna kwestia dla tysięcy Polaków.

Ministerstwo Zdrowia: komunikat

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało ogromne zmiany. Teraz, po poniedziałkowej konferencji prasowej Adama Niedzielskiego, resort wydał oficjalny komunikat. 

Minister zdrowia 19 października poruszył bardzo ważną kwestię, dotyczącą sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Adam Niedzielski przekazał rozwiązanie, które mają pomóc w dalszej walce z epidemią koronawirusa. Jedna z kwestii była bardzo ważna przede wszystkim dla lekarzy.

Do Sejmu zostanie złożony dziś projekt ustawy o „dobrym Samarytaninie”, który ma zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki dla personelu medycznego – przekazał minister zdrowia.

– Zostanie wprowadzony dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla personelu medycznego z tytułu zwalczania COVID-19 dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Teraz na takie rekompensaty w wysokości 50 proc. są przeznaczane środki w wysokości ok. 50 mln zł miesięcznie – dodał. 

Teraz w sprawie oficjalny komunikat wydało Ministerstwo Zdrowia. Jak się okazuje, pojawiły się nieprawdziwe informacje. 

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: „Dziękuję, że byłeś przy mnie”
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Koronawirus w Polsce: Ustawa o dobrym samarytaninie

W opublikowanym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poruszyło kwestię dotyczący 100 procent wynagrodzenia dla personelu medycznego.

– W związku z szeregiem nieprawdziwych informacji przypominamy: dodatek – 100% wynagrodzenia otrzyma każdy wykonujący zawód medyczny, walczący z COVID-19 w szpitalu II i III poziomu. Dodatek otrzyma także personel medyczny ZRM oraz SOR, diagności laboratoryjni w lab. covidowych – czytamy.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział również inne rozwiązania dla lekarzy. Jak potwierdził Adam Niedzielski, wszyscy medycy, którzy zostaną skierowani na kwarantannę lub izolację, otrzymają 100 procent wynagrodzenia. Co więcej, takie rozwiązanie będzie dotyczyć również służb mundurowych.

Z ust Adama Niedzielskiego padły również bardzo ważne słowa, na temat zagwarantowania bezpieczeństwa karnego dla lekarzy. Jak zapowiedział minister zdrowia, w ustawie zamieszczono przepis o wyłączeniu z odpowiedzialności karnej lekarzy czy pielęgniarek, za błędy popełnione podczas udzielania świadczeń w ramach wali z COVID-19, jeżeli będzie to błąd nieumyślny lub nie będzie to zaniedbanie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość, dotyczącą dodatku do wynagrodzenia dla medyków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. “Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdania
  2. Na wyjaw wyszła prawda o noszeniu maseczek w miejscach publicznych. Porażające wieści, naukowcy są pewni
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Niewiarygodne. Podpis bohatera „W tyle wizji” na TVP Info zaskoczył widzów, brzmi groźnie?
  7. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują

źródło: Twitter, gov.pl

 

Poprzedni artykułJamnik zaopiekował się sparaliżowanym kotem. Ich historia jest jak z bajki Disneya
Następny artykułNowe obostrzenia dla Polaków. Premier zapowiedział na dziś duże zmiany
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.