Ministerstwo zdrowia właśnie opublikowało ważny komunikat, który skierowany jest do pewnej grupy Polaków. W najnowszym wpisie resort podkreśla, że palenie wyrobów tytoniowych zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem. Zwraca uwagę również na poważne konsekwencje palenia i zachęca do porzucenia szkodliwego nałogu. 

To, że palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia, wiemy nie od dziś. Jednak być może nie wszyscy palacze zdają sobie sprawę, że palenie wyrobów tytoniowych może przyczyniać się do pojawienia innych groźnych chorób, w tym koronawirusa. Ministerstwo zdrowia zwraca uwagę na poważny problem, który dotyczy dużej części polskiego społeczeństwa. 

Ministerstwo zdrowia wydało ważny komunikat 

Ministerstwo zdrowia w ostatnim czasie regularnie informuje nas o wszelkich zmianach w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Ostatnio na oficjalnym profilu resortu zdrowia pojawił się komunikat skierowany do osób, które palą wyroby tytoniowe. Według najnowszych informacji przekazanych przez ministerstwo, palenie papierosów zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem. 

Być może ma to związek z układem oddechowym, który jest głównie atakowany przez COVID-19. W przypadku palenia papierosów to wdychany dym wraz z substancjami smolistymi zatruwa układ oddechowy, w rzeczywistości mając szkodliwy wpływ na prawie wszystkie organy. Zatem osłabiony układ oddechowy, jest bardziej podatny na groźny patogen. 

  1. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw. Obowiązują żółte i pomarańczowe alerty
  2. Nagle Marta Kaczyńska zatrzymała się na spacerze z synem. Niebywałe, co zrobiła, została przyłapana
  3. Ogromna tragedia, nie żyje dziewczynka. Mieszkańcy Podlasia są załamani

Palenie papierosów zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem

W związku z dostrzeżeniem tej zależności, Ministerstwo zdrowia postanowiło wydać oficjalny komunikat, ostrzegając nałogowych palaczy przez jeszcze większym ryzykiem, które sami na siebie ściągają. Dodatkowo komunikat nawiązywał do Światowego Dnia Bez Tytoniu, który miał miejsce 29 maja.  

W oficjalnym wpisie, nawiązującym do tego wydarzenia, Ministerstwo zdrowia podaje, że dym tytoniowy zawiera nawet 7 tysięcy substancji trujących, z czego aż 70 jest rakotwórczych. Świadomość społeczeństwa z roku na rok wzrasta, jednak wciąż mnóstwo osób sięga po papierosa. Przypomnijmy, że 20 maja bieżącego roku, wycofano ze sprzedaży papierosy mentolowe, ze względu na ich szczególnie szkodliwe działanie dla naszego zdrowia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Ministerstwo zdrowia opublikowało oficjalny komunikat. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę
  2. Nowe zmiany w Polsce już w poniedziałek, wielu może się zaskoczyć. Jest potwierdzenie
  3. Zagadkowa choroba dziecka odebrała szczęście rodzinie. Jeden z nielicznych przypadków w Polsce
  4. Renata Kaczoruk na najnowszym zdjęciu, w objęciach pięknych kobiet. „Mój coming out”
  5. Przechodnie usłyszeli spod ziemi płacz dziecka. Zareagowali natychmiast, zdarzył się cud
  6. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane

Źródło: twitter.com, gov.pl

Poprzedni artykułNajnowsze wideo Michała Szpaka. Nikt się nie spodziewał, padły mocne słowa
Następny artykułDramatyczna akcja policji w Gdyni. Na plaży odnaleziono ciało 26-latka
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.