Ministerstwo zdrowia właśnie oficjalnie potwierdziło. Szczepionka na jedną z najpopularniejszych chorób w Polsce może mieć pozytywny wpływ na koronawirusa. Niesamowitym odkryciem podzielił się właśnie resort zdrowia. W komentarzach zawrzało. 

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się opublikować na swoim profilu na Twitterze zaskakującej informacje. Wielu Polaków jest oburzonych słowami resortu zdrowia, doszukując się braku podparcia konkretnymi badaniami. 

Ministerstwo Zdrowia o szczepionce

Resort zdrowia umieścił na swoim Twitterze informację dotyczącą wpływu szczepionki na grypę na zachorowanie na COVID-19. Zdaniem resortu zaszczepienie się na grypę może mieć związek ze zmniejszeniem szans na zakażenie koronawirusem.

-Osoby zaszczepione przeciwko grypie mogą być bardziej odporne na zakażenie COVID-19 – napisano na profilu resortu.

Polacy pod postem poddają w wątpliwość zalecenia resortu zdrowia. Zdaniem jednego z internautów, według niektórych badań naukowych szczepionka na grypę zwiększa ryzyko podatności na wirusy, nie zaś je zmniejsza.

  1. Media donoszą o końcu Zenka Martyniuka. Syn zniszczył wszystko, na co ojciec pracował latami?
  2. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy

Polacy oburzeni zaleceniem resortu zdrowia

Wśród wielu komentarzy znajdujących się pod postem Ministerstwa Zdrowia większość osób ostro krytykuje zalecenia rządu:

-Taka jest propaganda. Ale badania w USA zaprzeczają, że szczepienia na grypę chronią organizm, wręcz w 30% go osłabiają wobec innych infekcji – napisał jeden z internautów.

-Tak jak Ci w Bergamo, którzy się zaszczepili na grypę jesienią?!?! Chcecie, aby ludzie się szczepili po miesiącach chodzenia w maseczkach, gdy ich systemy odpornościowe leżą i kwiczą?! – burzy się jednak z internautek.

-Jak ta informacja ma się do Evidence Based Medicine? Ponadto zakażenie to może być SARS-COV-2. Natomiast COVID-19 to nazwa choroby, nie czynnika zakażającego! – komentuje kolejna osoba.

Zalecenie zaszczepienia się na grypę, nie zostało dobrze przyjęte, także z powodu, że sam prezydent Andrzej Duda powątpiewał w skuteczność ów szczepionki, a nawet zadeklarował, że nigdy się nie zaszczepi przeciwko grypie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Tym postem resort zdrowia wywołał sporą dyskusję.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata
  2. Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu
  3. Magda Gessler na zdjęciu z młodości. Fanka nie może uwierzyć: ”To nie Magda, za chuda”
  4. W domu Małgorzaty Rozenek pojawi się kolejny członek rodziny? Tygodnik przekazał nieprawdopodobną wiadomość
  5. Nowa dziewczyna Brada Pitta urodziła się w Polsce. Niesamowite, kim jest jej dużo starszy mąż
  6. Do szarlotki jak znalazł, tarte jabłka do słoików, smak lata całym rokiem

Źródła: twitter.com

 

Poprzedni artykułJedwabna bielizna od MOYE. Funkcjonalność i minimalizm, który pokocha każda kobieta
Następny artykułMinister edukacji przerwał milczenie. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego, jego słowo wielu się nie spodobają
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl