Akcja szczepień przeciw COVID-19 trwa, a Ministerstwo Zdrowia wysyła kolejne apele i przypomnienia o możliwości zapisów. Tym razem na Twitterze resortu zdrowia przypomniano o tym, że rusza kolejna tura zapisów dla następnego rocznika. Wszystko rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek.

Pod hasztagiem #szczepimysie na Twitterze można znaleźć mnóstwo niezbędnych informacji dotyczących szczepień przeciw koronawirusowi. Ministerstwo Zdrowia przypomina kolejnym rocznikom o datach szczepień.

Ministerstwo Zdrowia z apelem dotyczącym szczepień

Już jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki zaznaczał, że rząd ma w planach przyspieszyć akcję szczepień, a w najbliższych czterech tygodniach do Polski ma trafić 7 milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

W związku z tym akcja realizacji szczepień została przyspieszona, a Ministerstwo Zdrowia przypomina poszczególnym rocznikom o możliwości zapisów na szczepienia. Tym razem sprawa dotyczy rocznika 1962 – osoby urodzone w tym roku mogą zapisać się już w najbliższy poniedziałek, 12 kwietnia.

Resort zdrowia przypomina, że każdego dnia do 24 kwietnia otwierać się będą rejestracje dla poszczególnych grup wiekowych. Ludzie z roczników  od 1963 do 1973 mają możliwość zapisów odpowiednio od 13 do 24 kwietnia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Przypomnijmy, że minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył na dzisiejszej konferencji prasowej, że ostatnie niższe wyniki dotyczące nowych dziennych zakażeń nie są wystarczająco optymistycznym prognostykiem, jednak niosą za sobą pewną nadzieję.

W szpitalach w dalszym ciągu sytuacja nie jest ciekawa, a także w każdym regionie znacznie zróżnicowana.

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Jeszcze wczoraj pojawiały się nieoficjalne doniesienia w sprawie możliwości przedłużenia obostrzeń obowiązujących do 9 kwietnia. Dziś już mamy pewność – wszystkie zaplanowane restrykcje zostają przedłużone do 18 kwietnia.

O tym i o innych sprawach zakomunikował minister zdrowia Adam Niedzielski na przeprowadzonej dziś konferencji prasowej. Sytuacja spowodowana jest m.in. bardzo wysokim obłożeniem łóżek covidowych.

– Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – mówił szef resortu zdrowia.

Zalecamy szczególną ostrożność.

Zobacz zdjęcie:

Ministerstwo Zdrowia przypomina o zapisach na szczepienia dla rocznika 1962.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: twitter.com

Poprzedni artykułCórka Pawła Golca opublikowała zdumiewające nagranie. Maja ma wielki talent
Następny artykułSylwia Bomba ukończyła jedną z najsławniejszych szkół. Jej wykształcenie jest imponujące
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl