Mira Kubasińska zmarła nieoczekiwanie. Od śmierci legendarnej piosenkarki minęło już 14 lat, jednak jej postać na długo jeszcze pozostanie w pamięci koneserów muzyki rockowej i bluesa. Piosenkarka zmarła w drodze na zakupy, na ulicy. Nikt z przechodniów nie zareagował. 

Mira Kubasińska zapisała się na zawsze w historii polskiej muzyki. W latach 70. ubiegłego wieku robiła prawdziwą furorę, wszystko za sprawą talentu i wyjątkowej przebojowości. Rockowa wokalistka była wzorem do naśladowania dla młodych, zbuntowanych kobiet. Niestety, po rozwodzie jej życie powoli zaczęło się rozpadać. Kim była Mira Kubasińska i dlaczego jej śmierć była tak istotna dla miłośników polskiego rocka?

Kim jest Mira Kubasińska?

Mira Kubasińska była polską piosenkarką rockowo-bluesową. Urodziła się 8 września 1944 roku w Bodzechowie, a swój debiut muzyczny zaliczyła już w wieku 8 lat. Wystąpiła wówczas w audycji Mikrofon dla wszystkich, gdzie odniosła swój pierwszy w życiu sukces muzyczny. Jej kariera nabrała rozpędu, gdy dostała się do grupy Breakout. To właśnie dzięki temu jako wokalistka rockowa zrobiła spektakularną karierę.

Zespół był szanowany przez krytyków i uwielbiany przez publiczność, a sama Mira stała się wzorem do naśladowania dla młodych zbuntowanych kobiet. Pierwsza płyta Breakoutu okazała się wielkim sukcesem, jednak gdy ten rozpadł się w 1982 roku, Mira Kubasińska usunęła się w cień. Wielkim przełomem w jej karierze był rok 1994, gdy dołączyła do grupy After Blues. Po kilku latach w zespole zdecydowała się reaktywować karierę solową i podjęła pracę nad nową płytą. Nie zdążyła jednak zrealizować tych planów – śmierć nadeszła niespodziewanie.

Mira Kubasińska: śmierć wokalistki jest straszna

Mira Kubasińska zmarła 25 października 2005 roku w Otwocku. Jej śmierć była dość nietypowa. Gdy któregoś dnia piosenkarka wybrała się na zakupy, nagle przed sklepem straciła przytomność. Smutne jest to, że nikt nie zareagował i kobieta leżała sama na chodniku przez jakiś czas.

– Nikogo nie zainteresowała leżąca pod sklepem Mira. Ot, Mira jak to Mira – poleży sobie i się podniesie – wspominał legendarny muzyk i znajomy artyski Bogdan Loebl w rozmowie z magazynem Retro.

Mira Kubasińska trafiła do szpitala z udarem mózgu zbyt późno. Po kilku dniach tam spędzonych zmarła. Miała tylko 61 lat. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

smierc
facebook.com @ Mira Kubasińska

Mira Kubasińska była legendą polskiej piosenki rockowej.

smierc
facebook.com @ Mira Kubasińska

Zmarła w wieku 61 lat na udar mózgu.

smierc
wikipedia.org

Tragiczna śmierć przyszła znienacka. Wokalistka zmarła w 2005 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie
  2. Wszyscy znają jej piosenkę z „Na dobre i na złe”. Anna Jurksztowicz ma 54 lat i wciąż zachwyca urodą
  3. Zdrada w polskim show-biznesie. 5 najgłośniejszych zdrad w show-biznesie, o których mogłeś nie słyszeć
  4. Mandaryna jest w ciąży? Media zauważyły brzuszek u gwiazdy
  5. Prokuratura zabrała się za byłą żonę Wiśniewskiego. Oskarżono ją o wyjątkowo haniebny czyn, mogą ją zamknąć na 10 lat

źródło: Retro Wspomnienia

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.