Już dziś o 20:30 reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówkę rozegra mecz w 2. ćwierćfinale mistrzostw Europy. Przeciwnikiem biało-czerwonych będą Rosjanie. Transmisję z meczu pokaże TVP 1.

Polacy po raz kolejny będą mieli okazję do udowodnienia swojej wartości, a z meczu na mecz idzie im to coraz lepiej. Czy siatkarze Vitala Heynena pokonają Rosjan?

Mecz Polska – Rosja w TVP

W sobotę, 11 września Polacy rozegrali mecz 1/8 finału mistrzostw Europy, w którym rozbili reprezentację Finlandii, pewnie zwyciężając 3:0 w setach. Teraz poprzeczka zostanie podniesiona, a po drugiej stronie siatki staną reprezentanci Rosji.

W 1/8 finału Rosjanie pokonali Ukrainę 3:1. W trakcie spotkania doszło do kilku nieporozumień ze względu na sytuację polityczną obu krajów. W trakcie rozbrzmiewania rosyjskiego hymnu rozległy się głośne gwizdy.

Reprezentant Polski Fabian Drzyzga powiedział w rozmowie z Polsatem Sport, że będą skupiać się na zagrywce, gdyż, jego zdaniem słabym punktem Rosjan są przyjęcia. Ostatnie spotkanie z nimi Polacy zwyciężyli 3:1. Była to faza grupowa Ligi Narodów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 W Ergo Arenie doping jest o wiele lepszy, bo trybuny są bliżej i jest to fajne. Na każdej hali w Polsce jest to wyjątkowe przeżycie i granie przy takiej publiczności jest czymś niesamowitym – powiedział siatkarz.

Transmisja w TVP 1 o 20:20.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje bliska dla Elżbiety II osoba. Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Źródło: sport.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl