W drodze do pięknych i lśniących włosów usłyszałaś lub przeczytałaś pewnie wiele wskazówek, jak osiągnąć swój cel. Niektóre z nich są jednak nieprawdziwe i mogą przysporzyć Ci wielu problemów. Jakie są największe mity w pielęgnacji włosów?

Mity w pielęgnacji włosów: częste podcinanie końcówek (co sześć tygodni) sprawia, że ​​pasma rosną szybciej.

Obcięcie końcówek włosów nie wpływa na mieszki w skórze głowy, które odpowiadają za wzrost Twoich pasm. Pamiętaj jednak, że rozdwojone końcówki powodują, że włosy wyglądają na cieńsze na końcach i kruszą się. Regularne przycinanie pomoże Ci utrzymać końce włosów w zdrowiu i sprawi, że Twoja fryzura będzie wydawać się dłuższa. Jeśli próbujesz zapuścić włosy, polecamy przycinanie ich przynajmniej, co trzy miesiące.

Mity w pielęgnacji włosów: płukanie zimną wodą sprawia, że ​​pasma stają się bardziej błyszczące

Teoria mówi, że zimna woda powoduje zamknięcie się łusek włosów, dzięki czemu odbijają one światło. Jest to jednak kolejny mit. Aby zwiększyć połysk i zdrowie swoich pasm, przede wszystkim powinnaś użyć odpowiedniej dla siebie odżywki. 

Mity w pielęgnacji włosów: suszenie powietrzem jest lepsze dla włosów, niż użycie suszarki

Chociaż nadmierne ciepło może uszkodzić Twoje włosy, używanie suszarki na najniższym ustawieniu temperatury i trzymanie jej od nich z dala nie jest dla niej szkodliwe. Badania wykazały, że wystawianie włosów na działanie wody przez długi czas podczas suszenia na świeżym powietrzu może być w dłuższej perspektywie bardziej szkodliwe, ponieważ wnętrze włosów puchnie.

Mity w pielęgnacji włosów: oleje przetłuszczają pasma

To prawda tylko wtedy, gdy nałożysz olej bezpośrednio na skórę głowy, lecz po aplikacji go na same końcówki, może dodać on Twoim kosmykom blask i nawilżenie.

Poprzedni artykułTrądzik różowaty – co to za choroba skóry i jak ją zwalczyć?
Następny artykułCmentarze zostaną zamknięte 1 listopada, na Wszystkich Świetych? Jest pilny komunikat kościoła
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.