Mleko bardzo popularnej marki, Łaciate, miało dziwną i nieprzyjemnie pachnącą zawartość. Mężczyzna, który zakupił kilka kartonów, zgłosił podejrzaną sprawę portalowi fakt.pl. Jak podaje portal, klient uznał, że brązowa rzecz to tkanka mięsnopodobna i zgłosił dziwne znalezisko do producenta. Producent szybko odpowiedział, wydając oficjalne oświadczenie. 

Zdjęcia dziwnego przedmiotu znajdującego się w kartonie mleka, przesłano redakcji fakt.pl, która zainteresowała się sprawą i wraz z klientem zwróciła się do producenta, by wyjaśnić sytuację. Oficjalne oświadczenie opublikowano na łamach portalu.

Mleko Łaciate – dziwna zawartość

Jak podaje portal, Pan Tomasz zakupił kilka kartonów mleka tej samej partii. Gdy je otworzył, na zakrętce znajdował się dziwny brązowy nalot, natomiast z wnętrza kartonu wypadł brązowy płat, przypominający jego zdaniem, skórę lub jakąś tkankę mięsnopodobną. 

Dodatkowo, jak relacjonuje Pan Tomasz, miało to bardzo dziwny, stęchły zapach. W związku z tym mężczyzna zdecydował się złożyć reklamację u producenta mleka, czyli firmy Mlekpol. Dodatkowo klient skontaktował się z sanepidem.

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wspaniała Polka „Odszedł wspaniały człowiek”
  2. Koronawirus zmutował. Specjaliści przedstawili ważną wiadomość

Mlekpol – oficjalne oświadczenie producenta

Producent postanowił odnieść się do sprawy na podstawie dokładnych badań, wskazanej przez mężczyznę partii. W oficjalnym oświadczeniu, które opublikował fakt.pl, czytamy:

-Z przesyłanych zdjęć wynika, że doszło do mechanicznego uszkodzenia opakowań. Wszystko wskazuje na to, że nastąpiło to już po sprzedaży produktu. W takiej sytuacji przy rozszczelnieniu opakowania do produktu dostał się tlen, który powoduje, że mleko szybko ulega zepsuciu (dokładny okres zależy od temperatury). Znaleziony przez konsumenta element widoczny na zdjęciu jest prawdopodobnie płatem pleśni, co potwierdza powyższe spostrzeżenia – napisał Nikodem Chudzim z biura prasowego Mlekpolu.

Jak podaje portal, producent dodał także, że do firmy nie spłynęły żadne podobne reklamacje dotyczące tego produktu:

-żadnych innych zgłoszeń dotyczących mleka UHT Łaciate 2% o pojemności 1 litra ze zgłoszonej partii. Podczas produkcji nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – dodaje Nikodem Chudzim, jak podaje fakt.pl.

Oprócz tych danych przedstawiciel biura prasowego Mlekpolu zaznaczył, że produkt poddano badaniom, zarówno  fizyko-chemicznym, jak i organoleptycznym, które wypadły pomyślnie. Zdaniem Nikodema Chudzima, gdyby partia była zepsuta, większość mlek z tych kartonów byłaby napuchnięta. Dlatego też uważa, że doszło do uszkodzenia opakowania w trakcie jego transportu bądź przechowywania w sklepie. 

-Naszym zdaniem doszło do widocznego na zdjęciach uszkodzenia opakowań już po opuszczeniu zakładu, za co SM Mlekpol nie może ponosić odpowiedzialności – wyjaśnia Nikodem Chudzim.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

mleko
fot. fakt.pl, ,,Znalazł to w popularnym mleku! Co na to producent?” 31.08.20

Mężczyzna dokonał zaskakującego odkrycia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
  2. Agnieszka Woźniak-Starak ma zadziwiającą przeszłość. Nawet najwierniejsi fani będą zadziwieni
  3. Mężczyzna przechadzał się po lesie, kiedy nagle zamarł. Ujrzał lewitujące dziecko, wszystko zostało nagrane
  4. 49-letnia gwiazda „Klanu” bez ubrań. Aktorka pokazała dosłownie wszystko
  5. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wspaniała Polka „Odszedł wspaniały człowiek”
  6. Jesz pyszności ze zdjęcia na śniadanie? Natychmiast przestań, konsekwencje mogą być opłakane

Źródło: fakt.pl

 

Poprzedni artykułZostał tylko jeden dzień, żeby dostać 1400 złotych od państwa. Wnioski można składać do 31 sieprnia
Następny artykułPorażające sceny na zagranicznym festiwalu. Nagle ludzie rzucili się na pomoc, wystarczyło 30 sekund
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl