W młodym wieku nie myślimy o tym, że nasza skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Ważne jest to, jak wygląda tu i teraz, a nie to, w jakim będzie stanie za kilka czy kilkanaście lat. To błąd popełniany przez wiele kobiet. Żeby cieszyć się młodym wyglądem skóry jak najdłużej, pielęgnację anti-aging należy rozpocząć już po 25. roku życia, gdy pojawiają się pierwsze oznaki utraty jędrności i nawilżenia skóry.

Na pytanie, w jaki sposób dbać o skórę w młodym wieku oraz o sile kompleksowej pielęgnacji opowie dermatolog dr Ivana Stanković w rozmowie z modelką i przedstawicielką BEAUTY SQUAD L’Oréal Paris – Anną Markowską.

ANIA MARKOWSKA: Mam 27 lat. Co jest najważniejsze w pielęgnacji tak młodej skóry? 

DR IVANA STANKOVIĆ: Procesy starzenia się skóry zaczynają się u każdego z nas w okolicy 25 roku życia, choć mogą być one niewidoczne gołym okiem. W związku z tym powinniśmy przede wszystkim myśleć o profilaktyce. W tej kwestii najważniejsze są 3 zasady prawidłowej pielęgnacji: oczyszczanie, nawilżanie i pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry oraz jej faktycznego wieku. Szczególnie istotne jest nawilżenie, ponieważ po 25 roku życia poziom kwasu hialuronowego w skórze znacząco spada, a co za tym idzie – spada poziom nawilżenia skóry.

AM: Czy to dlatego tak ważna jest obecność kwasu hialuronowego w kosmetykach?

IS: Tak. Kwas hialuronowy wraz z włóknami kolagenowymi jest głównym składnikiem naszej skóry, gdzie występuje w postaci biopolimeru.

Aż połowa kwasu hialuronowego zawartego w ludzkim organizmie znajduje się w skórze właściwej, w przestrzeni międzykomórkowej. Odpowiedzialny jest on za właściwy poziom nawilżenia skóry. Gdy jego poziom w skórze spada, dochodzi do degradacji włókien kolagenowych, co powoduje wysuszenie i wiotczenie skóry, a także pojawianie się zmarszczek. Dlatego tak niezmiernie istotne jest stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym w codziennej pielęgnacji nawet u młodych osób.

AM: Ja sama używam kremu Hyaluron Specialist. A jak jeszcze lepiej wspomóc codzienną pielęgnację? Czy rozszerzyć ją o inne kosmetyki z kwasem hialuronowym?

IS: Krem Hyaluron Specialist z 2 rodzajami kwasu hialuronowego to bardzo dobry wybór. Jeśli chcesz wzmocnić efekt nawilżenia lub spowodować bardziej promienny i wypoczęty wygląd skóry, powinnaś wzbogacić swoją pielęgnację o sera (koncentracja składnika aktywnego), maski i kosmetyki do makijażu zawierające kwas hialuronowy. Nie zapominaj również o pielęgnacji okolic oczu. Pierwsze objawy starzenia (zmarszczki, suchość, wiotkość) właśnie tam widzimy najszybciej.

AM: W jaki sposób mogę zwalczyć oznaki starzenia się skóry?

IS: Najlepszym sposobem jest zawsze profilaktyka. Nie czekajmy na pierwsze zmarszczki, zacznijmy używać kosmetyków z kwasem hialuronowym, zanim się pojawią!

Linia L’Oréal Paris HYALURON SPECIALIST została opracowana w trosce o potrzeby skóry 25+, która zaczyna potrzebować zewnętrznego wsparcia dla spowolnienia i korekcji pierwszych oznak starzenia. 

Dedykowana gama: Krem Na Dzień, Krem Na Noc, Krem Pod Oczy oraz nowość – nawilżająco – wypełniająca maska w płachcie to idealny #DreamTeam! Doskonały sposób na rozpoczęcie pielęgnacji anti-age, gdy nie widzimy jeszcze innych oznak starzenia skóry niż odczuwalna utrata nawilżenia i pojawianie się drobnych linii mimicznych. Dzięki formule, wzbogaconej dwoma rodzajami kwasu hialuronowego, pozwolą przywrócić jej sprężystość i długotrwale nawilżą. 

Bo Twoja skóra zasługuje na więcej!

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

młodość
fot. materiały prasowe L’Oréal Paris

W młodym wieku nie myślimy o tym, że nasza skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji.

młodość
fot. materiały prasowe L’Oréal Paris

Ważne jest to, jak wygląda tu i teraz, a nie to, w jakim będzie stanie za kilka czy kilkanaście lat.

młodość
fot. materiały prasowe L’Oréal Paris

To błąd popełniany przez wiele kobiet. 

Poprzedni artykułAlarm bombowy w szkole. Ewakuowano kilkadziesiąt osób, na miejscu zjawiła się policja i straż pożarna
Następny artykuł„Bezstresowe wychowywanie” dzieci. Jesteś za?
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.