Pochodząca z San Diego modelka Lauren Wasser przeszła przez zespół wstrząsu toksycznego, przez co straciła obie nogi. Jest to reakcja organizmu, która objawia się podczas stosowania tamponów. Teraz dziewczyna postanowiła opowiedzieć, jak wygląda jej życie i inspiruje ludzi, którzy znaleźli się w podobnej stytuacji.

Lauren Wasser to dosłownie modelka o złotych nogach. Mimo nieszczęścia, jakie ją spotkało, wróciła do wykonywania swojego zawodu, a także ma bardzo rozległe plany na przyszłość z założeniem rodziny na czele.

Modelka preszła przez zespół wstrząsu toksycznego

Ta bardzo przykra historia wydarzyła się w 2012 roku, kiedy Lauren miała 24 lata. Pewnego wieczoru postanowiła wybrać się do znajomych na imprezę, a z uwagi na to, że miała okres, założyła tampon. Po paru godzinach poczuła się gorzej, wobec tego wróciła do domu i położyła się do łóżka. Okazało się, że ma aż 40 stopni gorączki, a także traciła przytomność.

Wówczas w domu znajdował się tylko pies, który wyczuł, że z Lauren jest coś nie tak i skakał po niej próbując ją obudzić. Dopiero gdy jej mama wróciła do domu, wezwała karetkę, która zabrała ją do szpitala. W placówce stwierdzono, że modelka miała zawał serca, a jej nerki przestały odpowiednio funkcjonować.

Szanse na przeżycie były bardzo małe, a dodatkowo zdiagnozowano u niej zespół wstrząsu toksycznego, który przejawia się podczas stosowania tamponów. Dziewczyna została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, a gdy się przebudziła, poczuła uporczywy ból nóg.

Z uwagi na to, że uczucie nie ustępowało lekarze postanowili amputować jej jedną nogę poniżej kolana. Niestety bardzo długo nie mogła zaakceptować tego, co się wydarzyło, co spowodowało, że popadła w depresję i znienawidziła samą siebie.

Modelka amputowała drugą nogę

Lauren przez długi czas nie mogła zrozumieć, dlaczego spotkał ją taki przykry los, jednak po czasie zaczęła akceptować samą siebie. Spotkała na swojej drodze ludzi, którzy od wielu lat żyją podobnie jak ona i potrafią wieść bardzo spokojne i radosne życie.

W 2015 roku Wasser postanowiła zapozować w sesji zdjęciowej do katalogu z odzieżą sportową. Mimo wstępnych obaw względem odbioru fotografii fotograf pokazał protezę jako coś, czego nie należy się wstydzić, a jej kolejne sesje sprawiły, że stała się bardzo rozpoznawalna.

W 2018 roku postanowiła amputować drugą nogę, ponieważ sprawiała jej bezustanny ból. Po wykonanym zabiegu i rehabilitacji wróciła do pracy, a także stała się bardzo pewna siebie i postanowiła inspirować innych ludzi do pozytywnego podejścia do życia. Ma w planach wziąć udział w maratonie, oraz założyć rodzinę.

Ta historia może być przestrogą dla wielu kobiet. W dzisiejszych czasach tampony stanowią temat do wielu rozważań. Lauren Wasser to niejedyna kobieta, która przeszła przez zespół wstrząsu toksycznego. Podobną historię znajdziecie >tutaj<.

Zobacz wideo i zdjęcie:

Lauren Wasser przeszła przez zespół wstrząsu toksycznego, przez co amputowano jej obie nogi.

Dzisiaj wiedzie radosne i pozytywne życie i inspiruje ludzi po podobnych przejściach do samoakceptacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.interia.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl