Modelka zszokowała opinię publiczną na całym świecie i dała początek wielu dyskusjom na tle światopoglądowym. Powód? Gwiazda Playboya weszła do kościoła w stroju Ewy. Mimo że wielu chrześcijan poczuło się oburzonych postępkiem modelki, ta zaprzecza, aby miała na celu urażenie cudzych uczuć religijnych: Moja nagość nie obraża Boga. Jak to uzasadniła?

Ta sprawa zszokowała, a nawet zbulwersowała internautów z wielu zakątków świata. Pewna modelka zdecydowała się na zaskakujący krok — postanowiła zrobić sobie serię zdjęć w kościele. Nie byłoby w tym jednak nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że gwiazda Playboya pozuje zupełnie nago. Profanacja i obraza uczyć religijnych? A może mocna manifestacja swoich przekonań? Wiemy, dlaczego modelka postanowiła zdobyć rozgłos i wykonać kontrowersyjne fotografie, zdając sobie sprawę, że może skończyć się to dla niej przykrymi konsekwencjami prawnymi. Opublikowała długą wiadomość: „Nie zdając sobie z tego sprawy, robią innym to samo, co Jezusowi„. 

Dlaczego modelka rozebrała się w kościele?

Do zdarzenia doszło w jednym z meksykańskich kościołów. Na Instagramie modelki pojawiła się seria zdjęć, na których stoi przed ołtarzem i figurą Matki Boskiej. Gwiazda jest zupełnie naga, jeśli nie liczyć wianka na głowie, który ma przypominać cierniową koronę.

W miejscu na opis zdjęcia modelka umieściła długi tekst, w którym wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na tak szokujący gest. Jak czytamy na se.pl, Are Rojas dała opinii publicznej do zrozumienia, że jej zdaniem nagość w żaden sposób nie obraża Boga, ponieważ stanowi przykład doskonałości dzieła stworzenia. Gwiazda uważa, że prawdziwym grzechem nie jest prezentowanie się w stroju Ewy, lecz hipokryzja oraz skrzywdzenie innych

Are Rojach w ostrych słowach skrytykowała osoby, które stosują podwójne standardy i z jednej strony demonstrują swoją wiarę publicznie, a z drugiej — stosują przemoc wobec bliskich. Uważa, że poprzez piętnowanie osób nieprzystających do norm społecznych, zachowujemy się jak osoby, które skazały Jezusa na śmierć.

— Moja nagość nie obraża Boga, ale fakt, że widzisz to źle i zawsze z seksualną konotacją, TAK. Z każdym aktem nienawiści, oszustwa, hipokryzji, wojny i sądu; Krzyżują swoich braci na krzyżu społecznym. Nie zdając sobie z tego sprawy, robią innym to samo, co Jezusowi — cytuje modelkę portal se.pl

Kim jest Are Rojas? 

Are Rojas jest znaną meksykańską modelką. Gwiazda ma na koncie takie osiągnięcia jak między innymi sesja okładkowa dla Playboya. Na swoim Instagramie regularnie zabiera głos w kwestiach społecznych, m.in. wspiera środowiska LGBT i uczestniczyła w Paradzie Równości.

Co sądzicie o całej sprawie? Uważacie, że modelka powinna odpowiedzieć tylko za nagość w miejscu publicznym? A może również przeprosić osoby wierzące, które odebrały jej postępowanie jako akt profanacji i obrazy ich uczuć?

ZOBACZ SZOKUJĄCE ZDJĘCIA MODELKI:

modelka
fot. instagram.com @soyarerojas

Modelka weszła do kościoła zupełnie naga.

modelka
fot. instagram.com @soyarerojas

Gwiazda miała na głowie wianek, który był podobny do korony cierniowej. 

modelka
fot. instagram.com @soyarerojas

Uważacie, że modelka powinna odpowiedzieć przed sądem za swój postępek?

  1. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu
  2. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?
  3. Jaka fryzura do kapelusza? Postaw na elegancję i klasę
  4. Gdzie mieszka Quebonafide? Popularny raper może pozwolić sobie na luksusowe cztery kąty
  5. Jak się ubrać w Izraelu? ZASADY, których powinnaś się trzymać
  6. Roksana Węgiel pokazała zdjęcie z egzotycznych wakacji. Fani: ”Też bym chciała być taka piękna jak ty”
  7. W odcinku Projektu Lady użyto żywych zwierząt do zadania dla uczestniczek. Jedno z nich miało nie przeżyć

źródła: fakt.pl, se.pl

Poprzedni artykułIle wzrostu ma Joanna Liszowska? Wysoka blondynka od zawsze wzbudza zachwyt
Następny artykułAnna Popek bez makijażu w bikini! Gwiazda TVP ma 51 lat i ciało godne pozazdroszczenia
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.