Lato – czas start! Radzenie sobie z upałem może być męczące, a gdy temperatura się porwyższa, coraz częściej myślimy o skróceniu swojej fryzury. W tym okresie odchodzi się także od nadmiernie wystylizowanych uczesań na rzecz naturalnych, lekkich form. Jakie modne fryzury na lato będą najlepszym wyborem w 2020 roku? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie. 

Modne fryzury na lato: warkocz

Zrezygnuj z kitki i postaw na warkocz. Jest to prosta, klasyczna stylizacja, którą można wykonać na wiele różnych sposobów. To także świetny pomysł dla kogoś, kto chce dodać swoim włosom objętości. 

fot. www.instagram.com/melissaghysels/

Modne fryzury na lato: dobre cięcie

Cieniowanie włosów nada im lekkości. Dzięki tej technice fryzura układa się lepiej i łatwiej, bez konieczności nadmiernego jej stylizowania za pomocą produktów. 

fot. www.instagram.com/alissa.iris

Modne fryzury na lato: grzywka

Nie polecamy jednak grzywki na całe czoło, a tylko delikatne skrócenie włosów do poziomu czubka nosa lub oczu. Takie strzyżenie doda Ci lekkości i kobiecości. Świetnie prezentuje się także z niezobowiązującym koczkiem na czubku głowy. Szczególnie, jeżeli Twoje włosy są podatne na kręcenie się. 

fot. www.instagram.com/cajmel/

Modne fryzury na lato: bob

Bob to strzyżenie modne w każdym sezonie, a latem 2020 nosimy go z dodatkami. Na przykład ze spinką! Pamiętaj, aby pokryć swoją letnią fryzurę lekkim lakierem do włosów, który nie obciąży Twojego uczesania, ale zabezpieczy spinkę przed wysunięciem się. Kolejnym akcesorium, które kochamy już od kilku sezonów jest opaska. Warto mieć choć jedną w swojej szafie.

fot. www.instagram.com/jestem_kasia

Modne fryzury na lato: nowoczesna ,,mokra Włoszka”

Jest jak miękka, bardziej subtelna wersja jednej z najbardziej znanych stylizacji. By ją stworzyć, użyj błyszczącego serum do włosów (koniecznie musi być to produkt nietłusty) na wilgotne pasma. 

www.instagram.com/alissa.iris

Modne fryzury na lato: noś chusty

Nie tylko zabezpieczysz w ten sposób głowę przed promieniowaniem słonecznym, ale także będziesz super modna! To nasze ulubione akcesorium lata 2020. Pamiętaj, by stworzyć teksturę na dolnych partiach włosów za pomocą fal. W ten sposób fryzura nie będzie prezentować się płasko.

fot. www.instagram.com/chelseypecoy

Modne fryzury na lato: anty-ombre

Nie musisz się martwić o stylizację włosów, wybierając ten trend kolorystyczny latem 2020 roku. Anty-ombre to kruczoczarny spód fryzury oraz górne partie w kolorze platynowego blondu. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za częstymi wizytami u fryzjera. 

fot. www.isntagram.com/dualipa

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.