Mój chłopak się żeni, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających filmów romantycznych ostatnich lat. Okazuje się, że ten kultowa produkcja miała mieć zupełnie inne zakończenie! Jaki miał być finał historii z Julią Roberts i Cameron Diaz w roli głównej? Nie uwierzycie! 

Wszystkie miłośniczki komedii romantycznych z pewnością znają słynną produkcję lat dziewięćdziesiątych, czyli Mój chłopak się żeni, w reżyserii P.J. Hogana, który od lat wzrusza do łez miliony widzek na całym świecie. W oryginalnym scenariuszu finał filmu miał wyglądać zupełnie inaczej! Jak? Szczegóły poznacie w naszym artykule!

Mój chłopak się żeni

Komedie romantyczne od lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i przyciągają na sale kinowe tłumy. Jedni je uwielbiają, inni zaś stronią od nich, sugerując, że to bajkowe opowieści, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Scenarzyści dwoją się i troją, by odświeżyć i przełamać wyświechtany schemat i tchnąć życie w typowe opowieści o Kopciuszku, które odnajdują na końcu barwnej opowieści swojego księcia.

Jednym z tytułów, na który bez wątpienia warto zwrócić uwagę jest Mój chłopak się żeni, który osiągnął spektakularny sukces kasowy i miał świetne recenzje, co tylko potwierdza nominacja do Oscara, a także trzy nominacje do Złotego Globu. To film, który wzrusza i bawi do łez i jest gwarancją miło spędzonego wieczoru. 

Oryginalny scenariusz filmu był zupełnie inny!

Julianne Potter i Michael O’Neal przyjaźnią się od dzieciństwa. Przed laty tworzyli parę, jednak ich związek się rozpadł. W młodości obiecali sobie, że jeśli w wieku 28 lat będą samotni, staną razem na ślubnym kobiercu. Tak się jednak nie stało — Michael  pewnego dnia poinformował swoją przyjaciółkę, że się żeni. Wybranką jego serca okazała się piękna i bogata Kimberly. Julianne zrozumiała wówczas, że chciałaby spędzić z Michaelem resztę życia. Kobieta postanawia zrobić wszystko, co w jej mocy, by nie dopuścić do ślubu. 

Dalsza część artykułu zdradza szczegóły fabuły. 

Mimo wielu starań Julianne, Michael i Kimberly zostają małżeństwem. Julianne nie udaje się zrealizować planu, który sobie założyła. Jednak w pierwszej wersji scenariusza jej historia  miała skończyć się zupełnie inaczej. 

W oryginalnym scenariuszu główna bohaterka miała poznać miłość swojego życia, którego miał zagrać  John Corbett, jednak po pierwszych, nieoficjalnych pokazach publiczność była rozczarowana takim rozwiązaniem fabularnym. Wiele osób twierdziło, że Julianne nie zasługuje na miłość.

Które zakończenie bardziej przypadłoby wam do gustu? 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mój chłopak się żeni
maeriały promocyjne filmu

Niezależnie od tego, jaki macie stosunek do tego gatunku filmowego, z pewnością kojarzycie jedną z najsłynniejszych produkcji z Julią Roberts w roli głównej.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKobieta zauważyła, że kot wchodzi do klatki jej szczura. To, co stało się później przeszło jej najśmielsze oczekiwania
Następny artykułAktor TVP w żałobie! Zmarła najdroższa mu osoba