Molestowanie to jedna z najgorszych form przemocy, której doświadczyło ponad 30% kobiet powyżej piętnastego roku życia w Unii Europejskiej. Nic nie usprawiedliwia sprawców tych działań, ani osób, które ich bronią. Dlatego tak oburzające są słowa Anety Kręglickiej, która stwierdziła, odnosząc się do akcji #metoo, że to kobiety dają przyzwolenie, by traktowano je w tak okrutny sposób.

Akcja #metoo, o której wciąż szeroko mówi się w mediach, jest komentowana przez wiele osób, które mają na jej temat różne opinie. Niestety, istnieją też osoby takie jak Aneta Kręglicka, które wolą obarczyć winą ofiary, niż sprawców. To tym smutniejsze, że jako kobieta, modelka powinna mieć świadomość tego, jak okrutny potrafi być dla nas ten świat.

Dają przyzwolenie na molestowanie

Według pani Kręglickiej silny charakter i odpowiednie nastawienie mogą uchronić nas przed padnięciem ofiarą przemocy seksualnej. Nawet gdyby była to prawda, a nie jest — jak wiemy, znając przypadki, w których ofiarami gwałtów i molestowania padały osoby walczące z napastnikiem ze wszystkich sił, to co zdaniem modelki powinny zrobić dziewczyny, które tej siły w sobie nie mają?

molestowanie
youtube.com, Magazyn Gala

„To dziewczyna daje przyzwolenie” powiedziała modelka.

— A co do #metoo, to trzeba pamiętać, że to dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowanie lub nie. Wiele zależy od tego, jaką my, kobiety, mamy postawę, i czy my kategorycznie i natychmiast reagujemy. Wtedy nie zdarzy nam się krzywda — wypowiedziała się kobieta, jak podaje serwis plotek.pl.

Słowa modelki przerażają

Takie osądzanie kształtu świata na podstawie własnych doświadczeń jest poniekąd zrozumiałe, jako że dla wielu z nas instynktowne. Jednak osoba, która często wypowiada się w mediach, powinna mieć świadomość tego, że na temat tak delikatny, jak molestowanie, powinno wypowiadać się ze szczególną ostrożnością.

Niezależnie bowiem od tego, czy Aneta Kręglicka miała dobre intencje, takie słowa niestety nikomu nie pomagają. Jeśli modelka, jak sama mówi (— Nigdy nie dostałam żadnej dwuznacznej, idiotycznej propozycji — według plotek.pl), nigdy nie znalazła się w takiej sytuacji, nie wie, jak czuje się osoba, którą to dotknęło.

Ofiary przemocy seksualnej często czują się w tych sytuacjach sparaliżowane strachem. Sama świadomość tego, co zaraz może nam się przydarzyć, często pozbawia nas możliwości zareagowania. Nie można również zapomnieć o wciąż panującej stygmatyzacji ofiar molestowania i gwałtów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

molestowanie
fot. youtube.com, Elle Polska

Jej słowa wywołały burzę.

molestowanie
youtube.com, Magazyn Gala

Po osobach publicznych spodziewa się więcej delikatności.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić
  2. Babcia, która została kulturystką. Ma 75 lat i formę nastolatki
  3. Kobieta ważąca 270 kg urodziła dziecko. Jego waga zaskoczyła wszystkich – ponad 18 kilogramów
  4. Makijaż permanentny brwi, który budzi grozę. Przestroga dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na kosmetyczce
  5. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  6. Informacja gdzie mieszka Kasia Figura zdumiała wszystkich. Ale bardziej powala jak mieszkała Kalina Jędrusik

źródła: plotek.pl, przemoc.gov.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego