Molestowanie seksualne w pracy to niestety bardzo częsty problem. Na jaw właśnie wyszły oskarżenia, które mogą poważnie zagrozić jednemu z największych śpiewaków operowych na świecie. Do tej pory poważany i działający w branży od ponad 50 lat Placido Domingo właśnie został oskarżony o molestowanie kilku ze swoich współpracownic.

Zarzuty wobec Placido Domingo rysują się bardzo poważnie. Legenda opery miała dopuścić się w przeszłości molestowania i to niejeden raz. Tenor już odniósł się do komunikatów pojawiających się w mediach. Co ma na ten temat do powiedzenia oskarżony?

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

Zarzuty wobec śpiewaka pojawiły się za sprawą agencji Associated Press, która powołała się na wyznania kobiet oskarżających mężczyznę o molestowanie seksualne. Do tej pory głos zabrało osiem śpiewaczek i jedna tancerka, które miały okazję współpracować ze śpiewakiem.

Do tych incydentów miało dochodzić od lat 80, przez ponad trzy dekady. Na dziewięciu kobietach się nie kończy – kolejne sześć potwierdziło, że Domingo składał im bardzo sugestywne propozycje. Jeszcze 30 osób współpracujących w przeszłości z tenorem potwierdziło, że byli świadkami jego niewłaściwego zachowania w stosunku do kobiet.

Legenda opery oskarżona o molestowanie

Co ma na swoją obronę sam zainteresowany? Nie odpowiedział na szczegółowe pytania zadane mu przez agencję, ale wystosował oświadczenie.

– Zarzuty tych niewymienionych z nazwiska osób sprzed trzydziestu lat są głęboko niepokojące i nieprawdziwe. Mimo to bolesne jest to, iż mogłem kogoś zdenerwować lub sprawić, że poczuje się niezręcznie – bez względu na to, jak dawno temu to było i pomimo moich najlepszych intencji. Wierzyłem, że wszystkie moje oddziaływania i relacje były zawsze mile widziane – czytamy w oświadczeniu.

Większość oskarżających śpiewaka kobiet chce pozostać anonimowa ze względu na obawę przed poniżeniem, czy ostracyzmem w branży. Jedyna, która ujawniła swoje imię i nazwisko to Patricia Wulf, która pracowała z tenorem w Operze Waszyngtońskiej.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że zasady i standardy, według których jesteśmy i powinniśmy być oceniani dzisiaj, są bardzo różne od tych z przeszłości. Mam wielkie szczęście i zaszczyt, że moja kariera w operze trwała ponad 50 lat i utrzymam najwyższe standardy – czytamy w dalszej części oświadczenia śpiewaka.

Kim jest Placido Domingo?

Placido Domingo to jeden z największych śpiewaków operowych świata. Urodził się w 21 stycznia 1941 roku w Madrycie. Jego koncerty od ponad 50 lat przyciągają fanów opery, a on sam ma w środowisku status żywej legendy. Zajmuje się również dyrygowaniem i reżyserią, jest wielokrotnym laureatem nagrody Grammy i dyrektorem artystycznym Opery w Waszyngtonie i Los Angeles. Ma także ogromną rzeszę fanów w Polsce, gdzie współpracuje z Teatrem Wielkim i często występuje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

molestowanie seksualne
Ralf Roletschek / roletschek.at

Legenda opery została oskarżona o molestowanie seksualne.

molestowanie seksualne
commons.wikimedia.org archimadrid.es

Placido Domingo wystosował oświadczenie, w którym broni się przed oskarżeniami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jaką dietę stosuje Beata Tyszkiewicz? „Żadnego sportu i jeść co się lubi”
  2. Patryk Jaki ma syna z zespołem Downa. „Mówili mi, że nie będzie potrafił ściągnąć i włożyć butów”
  3. Pocałunek na moście skończył się tragedią. Stracili równowagę, nie było już ratunku
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie
Poprzedni artykułJak się ubrać na łódkę? Marynistyczny styl zawsze w modzie!
Następny artykułMężczyzna na spacerze zauważył nowo narodzonego kotka, który wspinał się po drzewie. Szukał mamy
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.