Moneta pięciogroszowa może przynieść naprawdę niezły zarobek. Warunkiem jest oczywiście jej wyjątkowość, ale okazuje się, że szczegół, za który kolekcjonerzy chcą dużo zapłacić, występuje dość często, lepiej więc zajrzeć do zawartości skarbonki czy portfela i na tym skorzystać.

Pięciogroszowa moneta z pozoru zwyczajna, może okazać się sporo warta. Znany numizmatyk zwraca uwagę na jeden szczegół. Jeśli któraś z naszych monet go posiada, możemy być pewni, że zarobimy i to całkiem sporo.

Pięciogroszowa moneta może stać się niezłym interesem

Dominik, numizmatyk prowadzący kanał na YouTubie Zakapior PRL, wskazuje, na czym polega wyjątkowość pięciogroszówki, za którą dostaniemy pieniądze od kolekcjonera. Chodzi o jeden drobny szczegół, wcale nie tak rzadko spotykany wśród tego nominału.

Zoabczymy to na odwrocie monety. To znaczy, że jeśli przyglądamy się nominałowi, wybita nazwa 5 groszy jest dokładnie w tej samej linii, co orzeł na odwrocie. Wyjątkowa moneta ma orła ułożonego nie równolegle, tylko w inną, przekręconą w bok stronę.

  1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Jego słowa naprawdę budzą grozę
  2. Ważą się losy Jacka Kurskiego? Nowy prezes TVP ma zostać wybrany na dniach

Ile dostanę za wyjątkową monetę 5 gr?

Jak podaje Dominik, za tak wyjątkowy nominał można dostać od 60 do nawet 200 złotych. Ilość pieniędzy zależy od tego, w jakim stanie jest moneta, im bardziej zniszczona, tym jej wartość spada.

W Polsce znajduje się wiele okazów naszych pieniędzy, za które możemy zarobić. Wiadomo, że zainteresowaniem cieszą się najbardziej pieniądze minionych epok, ale jak widać nie tylko. Wszystko, co wyjątkowe przykuwa uwagę kolekcjonerów. Jednak zupełnie inaczej jest z jedną, poszukiwaną monetą. Właśnie dlatego, że została wydana w bardzo dużym nakładzie, kolekcjonerzy poszukują jej najmniej zniszczonej wersji i są w stanie dużo zapłacić.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

moneta
fot. youtube.com/Zakapior PRL

Orzeł w zwykłej monecie jest równy z tym co na przodzie.

moneta
fot. youtube.com/Zakapior PRL

Wyjątkowa pięciogroszówka ma orła wydrukowanego pod kątem do jej przodu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  2. Kolejne fakty o rozstaniu Rafała i Gabriela z „Królowych życia”. Rafał wszystko wygadał
  3. Dramat Elżbiety Zapendowskiej, jest coraz gorzej. „Nie można mi pomóc”
  4. Halina Mlynkova przeżywa cichy dramat. Jej małżeństwo całkowicie się rozpadło?
  5. Stanisławę Ryster nazywali „zupakiem”, wszystko z jednego powodu. Ciężko uwierzyć, jak dzisiaj żyje

źródło: zycie.news.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl