Mops skrzyżowany z husky to obecnie jedna z najbardziej pożądanych ras. Zwierzaki Pugsky, bo tak nazwana została mieszanka, swoją ogromną popularność zawdzięczają nietypowemu wyglądowi. Szczeniaki są wyjątkowo dziwne i właśnie dlatego przykuwają wzrok. Takie połączenie nie ma prawa się nie udać?

Mopsy to kontaktowe psiaki, które coraz częściej wybierane są na domowych towarzyszy życia. Nie przepadają za aktywnością fizyczną, a długie godziny spędzone na wylegiwaniu się, mogłyby dla nich trwać w nieskończoność. Z kolei husky to żywiołowe i energiczne czworonogi, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Co może powstać z takiego nietypowego połączenia? Pugsky, czyli najdziwniejszy zwierzak świata.

Mops i Husky

Husky to psy, które przede wszystkim kojarzone są ze swoich niebieskich oczu i bujnej sierści, dla których miliony ludzi na całym świecie zupełnie traci głowę. Mopsy na tle innych czworonogów wyróżniają się krótkimi nóżkami, a także spłaszczonym pyszczkiem.

Krzyżówka tych dwóch ras w ostatnim czasie bije rekordy popularności i niemalże każdy miłośnik zwierząt, chciałby zostać jego szczęśliwym posiadaczem. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, że naprawdę trudno jest przejść obok nich obojętnie. Kojarzysz zdjęcia mopsów z obłędnie niebieskimi oczami? To właśnie Pugsky.

 1. Mops i australijski pies pasterski zostali rodzicami. Ich szczeniak ma niezwykłą barwę i wielkość
 2. Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisy
 3. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z psem sąsiadów. Nikt nie miał pojęcia, zakradał się codziennie

Pugsky: jaka to rasa?

Zdaniem ich właścicieli psy Pugsky wykazują cechy obu ras. Zwierzaki są kontaktowe i ciekawskie świata. W dużej mierze przystosowują się do przyzwyczajeń swojego właściciela. Jeśli jest on osobą aktywną, z powodzeniem nadąży za jego szybkim i energicznym tempem życia.

Jeśli z kolei trafi pod dach miłośników południowych drzemek i seansów na kanapie… również nie będzie narzekał. Wzorowo sprawdzi się jako pies rodzinny. Dodajmy jeszcze, że odpowiednie przeszkolenie powinno zostać wdrożone już od najmłodszych lat. Wówczas raz na zawsze zapomnisz o nieodpowiednich zachowaniach i poszarpanych nerwach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mops
facebook.com

Mops i Husky to bardzo nietypowe połączenie. 

Mops
instagram.com @nathalybee

Ich cechą charakterystyczną są niebieskie oczy. 

Mops
imgur.com

Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zabrał kota na smyczy na spacer. Reakcja zwierzaka rozkłada na łopatki, płaczemy ze śmiechu
  2. Owczarek niemiecki skrzyżowany z wilkiem. Ich szczenięta są pięknymi i niebezpiecznymi zwierzętami
  3. Odkrył, co jego dziewczyna robi z jego psem, gdy nie ma go w domu. Ukryta kamera zarejestrowała wszystko
  4. Właściciele psów lepiej usiądźcie. Prawda o waszych psach sprawi, że opadnie wam szczęka
Poprzedni artykuł”Królowe życia”: rozstanie uwielbianej pary. Gwiazda zradziła powód kryzysu
Następny artykułMaryla Rodowicz wyszła z sali sądowej zapłakana. Co wydarzyło się w środku?
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.