Mops skrzyżowany z husky to obecnie jedna z najbardziej pożądanych ras. Zwierzaki Pugsky, bo tak nazwana została mieszanka, swoją ogromną popularność zawdzięczają nietypowemu wyglądowi. Szczeniaki są wyjątkowo dziwne i właśnie dlatego przykuwają wzrok. Takie połączenie nie ma prawa się nie udać?

Mopsy to kontaktowe psiaki, które coraz częściej wybierane są na domowych towarzyszy życia. Nie przepadają za aktywnością fizyczną, a długie godziny spędzone na wylegiwaniu się, mogłyby dla nich trwać w nieskończoność. Z kolei husky to żywiołowe i energiczne czworonogi, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Co może powstać z takiego nietypowego połączenia? Pugsky, czyli najdziwniejszy zwierzak świata.

Mops skrzyżowany z Husky

Husky to psy, które przede wszystkim kojarzone są ze swoich niebieskich oczu i bujnej sierści, dla których miliony ludzi na całym świecie zupełnie traci głowę. Mopsy na tle innych czworonogów wyróżniają się krótkimi nóżkami, a także spłaszczonym pyszczkiem.

Krzyżówka tych dwóch ras w ostatnim czasie bije rekordy popularności i niemalże każdy miłośnik zwierząt, chciałby zostać jego szczęśliwym posiadaczem. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, że naprawdę trudno jest przejść obok nich obojętnie. Kojarzysz zdjęcia mopsów z obłędnie niebieskimi oczami? To właśnie Pugsky.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Kot pierwszy raz w życiu zobaczył szczeniaki. Właściciele nagrali zaskoczonego mruczka
  2. Zabrano jej 12 szczeniaków. Po 10 miesiącach suczka ponownie zobaczyła swoje dzieci
  3. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę

Pugsky: jakie ma usposobienie?

Zdaniem ich właścicieli psy Pugsky wykazują cechy obu ras. Zwierzaki są kontaktowe i ciekawskie świata. W dużej mierze przystosowują się do przyzwyczajeń swojego właściciela. Jeśli jest on osobą aktywną, z powodzeniem nadąży za jego szybkim i energicznym tempem życia.

Jeśli z kolei trafi pod dach miłośników południowych drzemek i seansów na kanapie… również nie będzie narzekał. Wzorowo sprawdzi się jako pies rodzinny. Dodajmy jeszcze, że odpowiednie przeszkolenie powinno zostać wdrożone już od najmłodszych lat. Wówczas raz na zawsze zapomnisz o nieodpowiednich zachowaniach i poszarpanych nerwach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mops
facebook.com

Mops i Husky to bardzo nietypowe połączenie. 

Mops
instagram.com @nathalybee

Ich cechą charakterystyczną są niebieskie oczy. 

Mops
imgur.com

Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez 60 lat pies był uwięziony w drzewie. Widok jest wstrząsający
  2. Kowboj urządził przejażdżkę na koniu w centrum miasta. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu
  3. Pozycja, w której śpi twój pies, mówi wiele o waszej relacji. Jedna z nich powinna cię zmartwić
  4. Owczarek niemiecki vs obcinanie pazurów. Właścicielka nagrała reakcję psa
  5. Husky pierwszy raz w życiu widzi szczeniaka. Mały piesek był przestraszony, po chwili wydarzyło się niemożliwe
  6. Zamiast legowisk wybierają pudełka. Dlaczego koty siedzą w kartonach?

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.