Mops, którego historię pragniemy wam dziś opowiedzieć, został wyrzucony z samochodu przez swojego bezdusznego właściciela. Mężczyzny, który zobaczył całe zajście, wiedział, że musi mu pomóc. Gdyby nie on, biedny zwierzak, najprawdopodobniej pożegnałby się z życiem.

Tego zdarzenia mężczyzna najprawdopodobniej nie zapomni do końca życia. Kiedy przechodził ulicą, zobaczył furgonetkę, która nagle się zatrzymała. Po opuszczeniu szyby właściciel wyrzucił na ulicę małego, czarnego pieska. Po chwili odjechał, a zdezorientowany zwierzak zupełnie nie wiedział, co właściwe się wydarzyło.

Mops został wyrzucony

Mężczyzna, widząc całe zajście, niezwłocznie podniósł psiaka z ulicy i sprawdził, czy nic mu nie jest. Wiedział, że nie może przejść obok tego obojętnie. Natychmiast wezwał więc ratowników RSPCA. Z kolei ci zawieźli go do pobliskiej kliniki weterynaryjnej.

Na miejscu okazało się, że zwierzak nie ucierpiał w wyniku karygodnego zachowania swojego właściciela. Badania wykazały jednak, że mops od dłuższego czasu był zaniedbywany. Skrajne wychudzenie, odwodnienie i wyczerpania zwierzaka wymagało niezwłocznej reakcji.

– Sądzimy, że z biegiem czasu, ponieważ jego skóra była w coraz gorszym stanie, hodowcy zdecydowali, że nie chcą zabrać go do weterynarza i płacić za leczenie – skomentowała fakt Liz Wood zastępca kierownika Centrum Millbrook Animal Center RSPCA.

Mężczyzna okazał się bohaterem

Liz Wood postanowiła przygarnąć czworonoga pod swój dach. Pomoc i ogrom miłości, którą mu zaoferowała, sprawiły, że zwierzak z dnia na dzień stawał się coraz silniejszy. Odzyskał też radość i chęci do życia.

Nowa właścicielka postanowiła nazwać psa Peggy. Mops na każdym kroku pokazuje swoją wdzięczność i nie odstępuje jej na krok.

-Zaczynamy teraz widzieć jej prawdziwe oblicze. Szczeka, gdy chce jeść, wydaje ciche, drżące odgłosy, kiedy cieszy się, że jesteś przy niej – powiedziała na koniec Wood.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 
Mops
Screen z filmiku Youtube

Stan zwierzaka był tragiczny. 

Mops
Screen z filmiku Youtube

Mops dzięki nowej właściciele odzyskał radość życia. 

Zobacz wideo TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Ile ludzkich lat ma twój pies? Powstał nowy kalkulator, będziecie zdziwieni
  3. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego…
  4. Pies konał godzinami, bo bawił się popularną zabawką. Pogrążona w smutku właścicielka ostrzega wszystkich właścicieli czworonogów
Poprzedni artykułEdyta Górniak topless. Gwiazda pokazała ponętne wideo z Walentynek. Kto je nagrywał?
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan skomentowała drugą ciążę. Zdradziła, co o rodzeństwie myśli jej córeczka