Mops skrzyżowany z husky to obecnie jedna z najbardziej pożądanych ras. Zwierzaki Pugsky, bo tak nazwana została mieszanka, swoją ogromną popularność zawdzięczają nietypowemu wyglądowi. Szczeniaki są wyjątkowo dziwne i właśnie dlatego przykuwają wzrok. Takie połączenie nie ma prawa się nie udać?

Mopsy to kontaktowe psiaki, które coraz częściej wybierane są na domowych towarzyszy życia. Nie przepadają za aktywnością fizyczną, a długie godziny spędzone na wylegiwaniu się, mogłyby dla nich trwać w nieskończoność. Z kolei husky to żywiołowe i energiczne czworonogi, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Co może powstać z takiego nietypowego połączenia? Pugsky, czyli najdziwniejszy zwierzak świata.

Mops skrzyżowany z Husky

Husky to psy, które przede wszystkim kojarzone są ze swoich niebieskich oczu i bujnej sierści, dla których miliony ludzi na całym świecie zupełnie traci głowę. Mopsy na tle innych czworonogów wyróżniają się krótkimi nóżkami, a także spłaszczonym pyszczkiem.

Krzyżówka tych dwóch ras w ostatnim czasie bije rekordy popularności i niemalże każdy miłośnik zwierząt, chciałby zostać jego szczęśliwym posiadaczem. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, że naprawdę trudno jest przejść obok nich obojętnie. Kojarzysz zdjęcia mopsów z obłędnie niebieskimi oczami? To właśnie Pugsky.

Pugsky: jakie ma usposobienie?

Zdaniem ich właścicieli psy Pugsky wykazują cechy obu ras. Zwierzaki są kontaktowe i ciekawskie świata. W dużej mierze przystosowują się do przyzwyczajeń swojego właściciela. Jeśli jest on osobą aktywną, z powodzeniem nadąży za jego szybkim i energicznym tempem życia.

Jeśli z kolei trafi pod dach miłośników południowych drzemek i seansów na kanapie… również nie będzie narzekał. Wzorowo sprawdzi się jako pies rodzinny. Dodajmy jeszcze, że odpowiednie przeszkolenie powinno zostać wdrożone już od najmłodszych lat. Wówczas raz na zawsze zapomnisz o nieodpowiednich zachowaniach i poszarpanych nerwach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mops
facebook.com

Mops i Husky to bardzo nietypowe połączenie. 

Mops
instagram.com @nathalybee

Ich cechą charakterystyczną są niebieskie oczy. 

Mops
imgur.com

Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły. 

ZOBACZ TEŻ:

    1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak wyjęty z bajek Disneya
    2. Owczarek niemiecki skrzyżowany z wilkiem. Ich szczenięta są pięknymi i niebezpiecznymi zwierzętami
    3. Odkrył, co jego dziewczyna robi z jego psem, gdy nie ma go w domu. Ukryta kamera zarejestrowała wszystko
    4. Właściciele psów lepiej usiądźcie. Prawda o waszych psach sprawi, że opadnie wam szczęka

Źródło: merdacz.pl

 

Poprzedni artykułZupa krem jeszcze nigdy nie była tak doskonała. 3 sposoby na zagęszczenie, wykonanie zajmie ci chwilę
Następny artykułDziś 58. urodziny Olgi Tokarczuk. Noblistce życzymy wszystkiego najlepszego
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.