Morawiecki i Niedzielski na środowej konferencji prasowej o godzinie 14.00 ogłosili nowe obostrzenia dla Polski. Jednak wieczorem nie zabrakło ostrych słów premiera. Szef rządu postanowił się odnieść do jednego, dosyć niewygodnego pytania. Jego odpowiedź może niektórych nieco zaskoczyć.

Premier Mateusz Morawiecki postanowił odpowiedzieć na dość nieoczekiwane pytanie. Jego słowa rozbrzmiały bardzo głośno, chyba nikt się ich nie spodziewał z ust Prezesa Rady Ministrów.

Premier Morawiecki: jedno z największych wyzwań od II wojny światowej

Premier Mateusz Morawiecki oraz szef resortu zdrowia Adam Niedzielski po środowej popołudniowej konferencji prasowej wieczorem wzięli udział w sesji pytań i odpowiedzi na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Facebooku.

W ten sposób zainteresowani internauci mogli zadawać pytania bezpośrednio do premiera oraz ministra zdrowia. Jednak pewna kobieta postanowiła zadać nieco emocjonalne i niepozbawione kontrowersji pytanie.

Użytkowniczka Internetu zapytała premiera, czy „ten ma na tyle odwagi, aby wytłumaczyć, po co cały ten cyrk”. Mateusz Morawiecki bardzo poważnie podszedł do odpowiedzi na postawione wyżej pytanie.

— To nie jest cyrk. Ja doceniam poczucie humoru, ale to jest jedno z najpoważniejszych wyzwań, z jakim mierzymy się od zakończenia II wojny światowej — powiedział.

Dalej dodawał o obecnych wynikach gospodarczych. Podkreślił, że kraje Europy Zachodniej „nigdy nie miały takiej recesji jak teraz”. Przyznał, że pandemia to „potężne wyzwanie społeczne, gospodarcze, a przede wszystkim ogromne wyzwanie dla służby zdrowia”.

  1. Sytuacja jest krytyczna. Anna Dymna na antenie TVN poinformowała o walce o życie
  2. Stało się właśnie dziś, premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać
  3. Nie żyje gwiazda Polsatu. Wstrząsająca informacja o śmierci

Mateusz Morawiecki o maseczkach

Tylko w środę Ministerstwo Zdrowia podało informacje o 24 692 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło aż 373 pacjentów z COVID-19.

W związku ze wzrostem zakażeń wśród Polaków coraz częściej pojawiają się wątpliwości oraz pytania dotyczące maseczek. Wielu wskazuje na to, że przecież miały one nas chronić od zarażenia, a tymczasem przypadków jest coraz więcej. Kolejna z internautek zadała pytanie dotyczące obostrzeń oraz właśnie zakrywania ust i nosa.

— Dlaczego zamykacie kolejne sektory gospodarki, skoro obostrzenia, które miały teoretycznie spowolnić wzrost zakażeń, nie przyniosły skutku. To samo maseczki, dzięki którym miało być mniej zarażonych. Maseczki nosimy, a zakażeń jest coraz więcej. Jaki jest sens tych działań? — zapytała.

Premier Morawiecki postanowił również jej odpowiedzieć.

— Generalnie można powiedzieć bardzo prosto: tych zakażeń byłoby z całą pewnością dużo więcej, jeszcze dużo więcej, gdyby nie było tych maseczek, gdyby nie było tych obostrzeń. Naukowcy we Włoszech pokazali pewne dane, z których wynika, że bez noszenia maseczek zakażenie jest nawet do tysiąca razy większe — powiedział.

Co myślicie o wszystkich jego słowach? Całe nagranie z pytaniami i odpowiedziami można obejrzeć poniżej.

ZOBACZ WIDEO:

Premier Morawiecki i minister zdrowia Niedzielski odpowiadali internautom na pytania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudem
  2. Nowe obostrzenia. Polski rząd nie przewidział tylko jednej rzeczy. Wielka szansa przede wszystkim dla branży turystycznej
  3. Martyna Wojciechowska pokazała się bez stanika. Fani patrzą tylko na jej biust, co za widok
  4. Ostatni moment. Już za 2 dni nie będziemy mogli zrobić jednej rzeczy, nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Za chwilę kierowcy złapią się za głowę, ministerstwo poinformowało o swoich planach. Nie będą zadowoleni
  6. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
  7. Nie istnieje szybsze i pyszniejsze ciasto czekoladowe, wystarczy wymieszać kilka składników. Niebo na talerzu, rodzina oniemieje

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, facebook.com

 

Poprzedni artykułDokładnie 35 lat temu w Polsce dokonano pierwszego udanego przeszczepu serca. Pamiętamy
Następny artykułWiadomo, kiedy może się zacząć narodowa kwarantanna. Czy będziemy mogły wyjść na spacer z dzieckiem?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl