Morawiecki wydał nowe zarządzenie. Szef polskiego rządu podjął nagłą decyzję, która z pewnością nie spodoba się ogromnej części Polaków. Jak podaje strona wiadomosci.radiozet.pl na ulicach pojawi się wojsko. Nikt nawet nie przypuszczał, że cała sprawa przyjmie taki obrót, podjęto radykalne kroki. 

Premier Mateusz Morawiecki jak widać, nie miał już innego wyjścia. W poniedziałek 26 października pojawiła się informacja, że na ulice polskich miast wkroczy wojsko, przekazuje wiadomosci.radiozet.pl. Sytuacja robi się coraz poważniejsza.

Mateusz Morawiecki: wojsko na ulicach

Wojsko wychodzi na polskie ulice. Zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, aby udzielili pomocy Policji, zostało opublikowane w Monitorze Polskim w poniedziałek 26 października.

— W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego — czytamy, jak cytuje portal wiadomosci.radiozet.pl.

Rozporządzenie ma wejść w życie dzień po jego ogłoszeniu. Niektórzy zaczęli już spekulować, że zarządzenie pojawiło się w związku z głośnymi protestami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Można się domyślać, że wyjście tylu osób jednocześnie na ulice prawdopodobnie nie podoba się rządzącym. W wielu miastach można obserwować prawdziwe tłumy. Dopiero co ogłoszone nowe restrykcje, które objęły również zgromadzenia publiczne.

Odkąd liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce zaczęła szybko rosnąć, władze musiały podjąć środki zapobiegawcze w postaci dodatkowych obostrzeń. Rząd ciągle przypomina o zachowywaniu odpowiedniego dystansu społecznego, a na ulicach wielu miast Polski pojawiły się tłumy ludzi.

  1. Minister zdrowia potwierdza, możliwy całkowity lockdown. ”Będę namawiał premiera”, wszystko zależy od zachorowań
  2. TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów
  3. Widzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje

Wojsko zaangażowane w walkę z koronawirusem

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała już u nas miejsce podczas wiosennej fali epidemii. Na przełomie marca i kwietnia szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że policyjne patrole otrzymają wsparcie żołnierzy Wojska Polskiego.

– Jeden policjant, jeden żołnierz, przede wszystkim Żandarmeria Wojskowa – mówił wtedy minister obrony narodowej, jak przypomina nam wspomniany wcześniej portal.

Co więcej, 2 lutego to właśnie samoloty wojskowe przetransportowały polskich obywateli wracających z chińskiego Wuhan. Osoby powracające poddawane były kwarantannie zaraz po przybyciu do Polski.

Później zakres działań żołnierzy został rozszerzony i obejmował m.in. zaopatrzenie w żywność i leki dla osób potrzebujących, w tym dla osób objętych kwarantanną. 17 marca zaangażowanych było 2391 żołnierzy i pracowników wojska.

Co uważacie na ten temat? Czy sądzicie, że wojsko zostało zaangażowane z powodu trwających obecnie protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji eugenicznych?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. Z ostatniej chwili: Był potężny wybuch, są ofiary i ranni. Tragiczne wiadomości z zagranicy
  3. Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś identyczne SMSy. Już znamy ich treść
  4. Od dziś nagła zmiana w całym kraju. Decyzja zapadła, wszyscy muszą się dostosować
  5. Poważne zmiany w obostrzeniach dla tysięcy Polaków. Rząd wprowadził wyjątek
  6. Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracja
  7. Ponure, 74-letnia Rodowicz ma nowe objawy COVID-19. Już nie ma apetytu, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą

 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, monitorpolski.gov.pl, gov.pl

Poprzedni artykuł”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
Następny artykułCejrowski bez hamulców wypowiedział się ws. strajków. Żadna Polka nie chciałaby usłyszeć podobnych słów
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl